sobota, 30 czerwca 2012

Siła Putina. "Car" rządzi polskim i europejskim parlamentem.    Kto uważnie przeglądał ostatnie wiadomości,  zapewne zauważył niewielki news dotyczący byłego ministra w rządzie Donalda Tuska - Aleksandra Grada. Poseł złożył mandat rezygnując z pracy w parlamencie, motywując swoją decyzję planami biznesowymi.

    Przyznam się szczerze, że informacja mocno mnie zdziwiła, bo jak do tej pory p. Grad świetnie sobie radził - nawet w rządzie - z łączeniem spraw państwowych z biznesowymi , o czym pisałam już 7 czerwca w artykule pt. Ludzie Platformy Obywatelskiej / www.madrapolska.blog.onet.pl /. Temat postanowiłam lepiej poznać w momencie gdy przeglądając portale informacyjne dopatrzyłam się sprzeczności w uzasadnieniu rezygnacji Grada. Gazeta. pl podała, że zajmie się łupkami gazowymi , a onet.pl. że będzie prezesem firmy zajmującej się budową polskiej elektrowni atomowej...
Okazuje się , że przyczyna jest zupełnie inna i pokazuje, że nasz parlament to nic innego jak prywatny folwark Władimira Putina, na którym "car" wprowadza własne porządki.

    Czym naraził się Aleksander Grad?

Głośno zaprotestował przeciwko przejęciu notowanej na giełdzie spółki Azoty Tarnów, przez rosyjską grupę chemiczną Acron. Nie robił tego oczywiście z pobudek patriotycznych, czy w obawie o rosyjski monopol, a jedynie dlatego, że bronił własnych interesów. W czasach gdy został ministrem skarbu - na najważniejsze stanowiska w tarnowskich zakładach  trafili ludzie Grada - zwanego małopolskim carem..., ze względu na koterie partyjną , którą stworzył w rodzinnej Małopolsce.

    Prezes i pozostali ludzie Grada decydowali o sposobie wydawania pieniędzy i o planach inwestycyjnych spółki, gdy więc pojawił się na horyzoncie Acron, Grad zrozumiał, że traci kontrole nad miliardami złotych, którymi rozporządzał dzięki kumoterskim układom.
Swój protest przeciwko Acronowi motywował tym, że zakłady Azotowe są dużym odbiorcą gazu i w przypadku przejęcia ich przez rosyjski koncern, nie będą w przyszłości odbierały gazu łupkowego, zadowalając się  rosyjskim gazem...

    Protest Grada natychmiast zauważyła  Moskwa, gdyż wiceprezes Acronu - Mosze Kantor jest pupilkiem Władimira Putina. Razem unieszkodliwili Michaiła Chodorkowskiego i razem działają na różnych polach - nie tylko energetycznym. Istnieje przypuszczenie, że Putin nadzoruje działania Kantora, który jest...prezesem Europejskiego Kongresu Żydów...
I z kimś takim chciał wygrać Grad... Teraz odejdzie w niepamięć, opuszczony przez większość partyjnych przyjaciół, którzy wiedzą co to znaczy sprzeciwić się Putinowi i jego żydowskiemu pupilkowi..., bowiem

"...o projekcie Acronu musiał zostać poinformowany Kreml, który stara się inspirować wszelkie działania, mogące blokować wydobycie i sprzedaż polskiego gazu łupkowego."

    Rosyjskie media już od dawna emitują programy ukierunkowujące opinię publiczną na temat szkodliwości wydobycia gazu łupkowego. Władze Gazpromu przy poparciu Moskwy wydają bajońskie sumy na kolejne "naukowe ekspertyzy", które mają udowodnić wpływ pozyskiwania gazu z łupków na degradację środowiska. Tak spreparowane dokumenty przekazywane są rosyjskiemu wywiadowi, którego zadaniem jest dotarcie  do zachodnich mediów, a także polityków decydujących o kierunku rozwoju energetyki w Europie.
Jest to o tyle łatwe , że w Parlamencie Europejskim zasiada wielu ludzi, którzy niegdyś działali w organizacjach ekologicznych, a także pacyfistycznych, które są spenetrowane przez Rosjan. Łatwo więc będzie zainspirować działania ekologów, którzy odpowiednio zmotywowani finansowo rozpoczną kampanię propagandową przeciwko łupkom, co stało się w już kilku europejskich krajach. Schemat działań będzie wzorowany na działaniach z okresu "zimnej wojny", gdy "ekolodzy" protestowali przeciwko amerykańskim głowicom jądrowym. Kto za nimi stał, dowiedziano się dopiero wtedy, gdy do Wielkiej Brytanii zbiegł z dokumentami były archiwista KGB - Wasylij Mitrochi....

"Były szef czeskich wojskowych służb informacyjnych (VZS) Andor Szandor zaalarmował, że Rosjanie rozpoczęli swoje manewry i, jak bywało to w przeszłości w sprawie gazu łupkowego, wpływają na opinię publiczną poprzez organizacje ekologiczne i pokojowe."

Rosyjski wywiad jest również zainteresowany działalnością polskich eurodeputowanych walczących w Brukseli o możliwość wydobywania gazu łupkowego, by w odpowiednim momencie storpedować ich działania.

Czy przejęcie przez rosyjski koncern zakładów azotowych w Tarnowie jest groźne?
Wszystko wskazuje na to, że tak. Mimo, że A. Grad bronił własnych interesów, to miał sporo racji odnośnie ... gazowych łupków.

Piotr Naimski były wiceminister gospodarki w rządzie J. Kaczyńskiego twierdzi:
"Argument rosyjskiego zagrożenia nie jest bezzasadny w przypadku inwestycji rosyjskiego Acronu w Tarnowie.  Do tej pory w Polsce nie było tak dużej instalacji przemysłowej, która byłaby bezpośrednio w posiadaniu rosyjskim.  Rosjanie, kupując fabryki chemiczne w Polsce, będą chcieli opanować 10 proc. rynku gazu naszego kraju."

Wojna o łupki trwa, a pierwszą jej ofiarą jest Aleksander Grad... Putin posunie się  do najgorszego, aby zablokować wydobycie gazu łupkowego w Polsce. Już teraz w rękach rosyjskich skupiona jest jedna piąta koncesji na jego pozyskiwanie. Oczywiście ... Rosjanie nie będą eksploatować naszego gazu - oni będą go ... blokować.

Powstaje tylko jedno pytanie - gdzie jest premier i co robi polska opozycja? Dlaczego nie reagują na "szarogęsienie" się Putina, który po raz kolejny udowadnia, że ... za pieniądze można kupić wszystko ... . Nawet narodową dumę....


REKOMENDACJAwww.promocjazdrowia.szczecin.pl


Źródło
http://biznes.interia.pl/wiadomosci/news/kreml-wytacza-ciezkie-dziala-przeciwko-naszym-lupkom,1810327,4199
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114884,12028552,Aleksander_Grad_rezygnuje_z_Sejmu__Zajmie_sie_lupkami_.html?lokale=szczecin
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/wiadomo-dlaczego-aleksander-grad-odchodzi-z-sejmu,1,5174113,wiadomosc.html
http://biznes.interia.pl/raport/gaz-lupkowy/news/rosjanie-zrobia-wszystko-by-zablokowac-polske,1732473,7573

___________________________________________________________________________________

                                                          OŚWIADCZENIE
Oświadczam, że treści zamieszczone na niniejszym blogu, zawieraja subiektywne spostrzeżenia autorki, a inicjatywa Mądra Polska - Marioli Grabowskiej, nie jest wzorowana na inicjatywach i programach osób trzecich. ewentualna zbieżność nazw jest przypadkowa.
____________________________________________________________________________________

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz