czwartek, 12 lipca 2012

Co robił Donald Tusk w Kanadzie?

Mylicie się Państwo, jeśli myślicie, że najważniejszym celem majowego wyjazdu premiera Donalda Tuska za ocean było spotkanie z premierem Kanady Stephenem Harperem...
    
     Najważniejszym celem była ucieczka z Polski po pamiętnym piątku, kiedy to sejm uchwalił ustawę emerytalną. Piękne posunięcie, zapewne przygotowywane kilka miesięcy wcześniej , uchroniło premiera przed koniecznością odpowiadania na niewygodne pytania i świecenia oczami przed zawiedzionym społeczeństwem. Sztab "pijarowców " i tym razem spisał się na medal, chroniąc premiera przed ...niepotrzebnym stresem. Posunięcie z wizytą premiera w Kanadzie jasno pokazuje, że wszystko co robi rząd jest dopracowane do granic możliwości... , że manipulacja opinią publiczną stoi na najwyższym poziomie.

     Nie bez racji odzywały się głosy opozycji, mówiące o pośpiechu  przy uchwalaniu ustawy  i determinacji rządu, który za najlepszy czas na tak niepopularne decyzje , uznał czas ... przed rozgrywkami Euro.
     Kiedy w mediach trwała gorąca dyskusja o "Koko, Euro spoko" i o tym, że nie będzie autostrad, gdy podsuwano  widzom kolejne tematy o bojkocie Euro na Ukrainie,  kto będzie się zajmował   ustawą, która ... jest nieciekawa i nieatrakcyjna w porównaniu z emocjami, które niosą ze sobą emocje sportowe?
     Nie od dziś wiadomo, że wielkie wydarzenia sportowe, są na rękę elicie politycznej, bo stają się dymną zasłoną dla jej poczynań. Nasi politycy świetnie wykorzystują nadarzające się okazje, żeby tematami zastępczymi, aczkolwiek bardzo emocjonalnymi zakryć swoje działania. Do tego dodajmy mały spektakl przed sejmem  z udziałem związkowców " Solidarności" i media zapominają o ustawie emerytalnej, a rozwodzą się o pobiciach, szturchnięciach i ... nieetycznym postępowaniu parlamentarzystów.
... A pan premier, czmychnął do Kanady. Tam  miał spokój i  miłą atmosferę , a co najważniejsze...  upłynęło trochę czasu ,,, więc w kraju emocje opadły.
Przecież trzeba pana Tuska kreować na polityka, co to w swoim postępowaniu kieruje się jedynie miłością... Oby nie była to tylko miłość narcystyczna...

   Już niedługo zasiądziemy przed telewizorami by emocjonować się występami sportowców na igrzyskach olimpijskich w Londynie. Zapewne w tym okresie  nasi politycy zajmą się wieloma "ważnymi"  problemami, korzystając z zasłony jaką dadzą im  sportowe wydarzenia. Radzę dobrze  przyglądać się  posunięciom rządu, który nie przepuści tak wspaniałej okazji do ... dalszych działań na rzecz pognębienia polskiego społeczeństwa.
  

REKOMENDACJAwww.promocjazdrowia.szczecin.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz