środa, 25 lipca 2012

Podstęp z certyfikatami na emisję CO2 ...    „Obawy związane z ociepleniem są największym skandalem w historii… kiedy ludzie dowiedzą się jaka jest prawda, poczują się oszukani przez naukę i naukowców”
< dr chemii Kiminori Itoh, japoński badacz, członek Międzynarodowego Panelu ds. Zmian Klimatu ONZ.>

    Jak na razie nie możemy dowiedzieć się prawdy, bo kampania na rzecz przeciwdziałania ocieplaniu klimatu , to priorytet dla Unii. Dzięki takiej polityce brukselscy biurokraci są wstanie zatrząść gospodarkami nie tylko krajów Europy, ale i całego świata. Plan jest nader prosty i dający dość szybkie efekty:  zmusić państwa do rezygnacji z taniego źródła  energii jakim jest węgiel i skierować je na tory ... energetyki jądrowej. Budowa elektrowni atomowych stanie się przysłowiowym gwoździem do trumny i tak zadłużonych już budżetów, a efektem końcowym będzie ... coraz droższa energia. Inne wyjście jest nie do zaakceptowania przez Unię.  Po to ogranicza ilość darmowych pozwoleń na emisję CO2 , aby zmobilizować rządy  do podjęcia jak najszybszej decyzji w sprawie wejścia na drogę energetyki jądrowej.

Komu najbardziej zależy na takim obrocie sprawy?

"... Decyzja niemiecka o wycofaniu się z atomu niesie również sporą niepewność, np. co do skutków jej finansowania.....Myślę, że będzie to trudny element do przejścia, bo nie jest wykluczone, że Niemcy będą chcieli przenieść problemy wynikające ze zmiany swojej strategii energetycznej na obszar europejski, by koszty zmian rozłożyły się na większą liczbę krajów...Niemcy po rezygnacji z atomu są zmuszeni do powrotu do węgla - Hanna Trojanowska, Pełnomocnik Rządu ds. Polskiej Energetyki Jądrowej

     Kiedy my wybudujemy dwie, bardzo drogie elektrownie atomowe - bo dwie będzie się lepiej opłacać niż jedną,... kiedy nasi sąsiedzi - podobnie jak Polska - zadłużą się by sprostać wymaganiom Unii - świat nauki dojdzie do wniosku, że ... ilość emitowanego przez przemysl dwutlenku węgla nie ma żadnego wpływu na zmiany klimatyczne.
Niemcy szybciutko powrócą do ... węgla , a my pozostaniemy z drogą energią i niebezpiecznymi elektrowniami atomowymi.

Współczesne  wojny wygrywa się inteligencją, a nie czołgami....


http://www.wiadomosci24.pl/artykul/globalne_nieocieplenie_nowy_raport_naukowcow_83713-2--1-d.html
http://biznes.pl/magazyny/energetyka/wybudujemy-dwie-elektrownie-atomowe,5198993,magazyn-detal.html

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz