wtorek, 2 kwietnia 2013

Polityka uprawiana na grobach.


    Tragiczne wydarzenia do których doszło w kwietniu 2010r. w Smoleńsku stały się tematem zapalnym , który z niezwykłą siłą oddziałuje na   emocje polskiego odbiorcy.
Po krótkim okresie przeżywania żałoby - z dramatu jakim była  katastrofa samolotu - uczyniono narzędzie  wykorzystywane przez polityków do osiągnięcia moralnie nagannych celów.
Na pewno zapytacie Państwo , o jakie  cele chodzi ?
Przede wszystkim o to, że dzięki ciągle podsycanej atmosferze niepewności,  uwaga obywateli została skierowana  na poszukiwanie przyczyn katastrofy, pozostawiając wolne pole dla korupcyjnych działań polityków.

    Zajmijmy się tematem rzekomego zamachu, który miał być przygotowany przez stronę rosyjską. Czy taka wersja jest w ogóle  możliwa?  Odpowiedź jest negatywna, jeśli znane nam fakty ocenimy nieco inaczej, niż robią to media.

    Po pierwsze ... W zamach nie wierzy sam Jarosław Kaczyński , o czym mówi dziennikarka Teresa Torańska w wywiadzie dla Newsweeka. Wnioski takie wyciągnęła po rozmowie przeprowadzonej  z prezesem PiS, a ujęła je w jedno krótkie zdanie: jest "próżny, bez idei i nie wierzy w żadne zamachy".
Bo i dlaczego miałby wierzyć, skoro razem z bratem oraz liderem partii PO - Donaldem Tuskiem   systematycznie podsycali  wojnę polsko-polską, za zasłoną której dochodziło do działań wymierzonych przeciwko naszemu krajowi?

   P.p.  Kaczyńscy byli dla Putina elementem układanki , która pasowała do planu zwiększenia wpływów Rosji w Polsce. Takich sprzymierzeńców nie pozbawia się życia.

    Po drugie ... Jeśli zrobić psychologiczny portret Putina jako zamachowca, to  metody działania, które stosuje prezydent Rosji, nie pasują do smoleńskiej katastrofy. Putin działa skrycie. Nigdy by nie pozwolił, żeby ktokolwiek domyślił się, że za zamachem kryje się jego osoba. Gdyby nawet zaplanował zamach na Lecha Kaczyńskiego, to nie na terenie Rosji i nie w drodze na obchody rocznicy zdarzeń w  Katyniu. Jako dobrze wyszkolony  agent KGB skupiłby się raczej na zacieraniu rosyjskich śladów , podsuwając dowody na udział sprawców z ... innego kręgu kulturowego, lub rzucając podejrzenia na agentów państwa pochodzącego z przeciwnego bloku politycznego.

    Scenariusz zdarzeń dotyczący katastrofy smoleńskiej jest zbyt czytelny i ... jak to zauważyli niektórzy twórcy kina - nie nadaje się nawet na film ze względu na kiczowatą fabułę: ... na rocznicę tragicznych wydarzeń w Katyniu wybiera się elita polityczna poszkodowanego państwa, która ginie w katastrofie samolotu w pobliżu miejsca , gdzie mieli oddać hołd ofiarom stalinizmu.
Putin jest na tyle przebiegły, że nigdy  by nie wyraził zgody na to, aby zamach miał odbyć się według tak " prymitywnego" planu.

    Skąd więc biorą się  kolejne coraz bardziej nieprawdopodobne   wersje odnośnie wydarzeń związanych z katastrofą smoleńską?
Tragedia posłużyła Putinowi do realizacji własnych  planów, które konsekwentnie przeprowadza  na terenie Polski od wielu lat.  Temat Smoleńska trafia w najczulsze miejsca psychiki Polaków i dzięki temu jest doskonałym sposobem na wywołanie skrajnych emocji,  odwracając naszą  uwagę od spraw naprawdę ważnych.

    Ciągłe nieporozumienia odnośnie wraku tupolewa oraz tworzenie kolejnych wersji wydarzeń katastrofy, należą do schematu działania, którym na co dzień posługuje się prezydent Rosji. Im więcej sprzecznych informacji, tym więcej  niepewności i złości - taki efekt chce uzyskać Putin i wychodzi mu to doskonale.
Do zacietrzewionej dyskusji na temat przyczyn katastrofy tupolewa wciągane są coraz szersze kręgi Polaków, będących przekonanych, że tylko oni mają monopol na prawdę.
Do tego dołóżmy działania rodzimych polityków prowokujących walkę o krzyż,... organizujących co miesięczne składanie kwiatów pod Prezydenckim Pałacem , oskarżających się publicznie o zaniechania odnośnie wyjaśnienia przyczyn katastrofy i ... mamy bałagan medialny - efekt  nad którym pracował Putin.

    Jesteśmy społeczeństwem skłóconym, które nie potrafi obiektywnie ocenić co jest prawdą, a co kłamstwem; kto jest wrogiem , a kto przyjacielem.
Szkoda, że w ocenie zdarzeń mających miejsce w Smoleńsku zabrakło nam zdrowego rozsądku, dzięki któremu łatwiej jest oddzielić zdarzenia rzeczywiste od ... mistyfikacji.Źródło:
http://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/artykuly/625680,toranska_o_kaczynskim_prozny_bez_idei_nie_wierzy_w_zadne_zamachy.html
http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/526585,Putin-bral-udzial-w-zamachach-Nowy-film

__________________________________________________________________________________________                                                 
                                                OŚWIADCZENIE

Oświadczam, że treści zawarte w niniejszym blogu, zawierają subiektywne
spostrzeżenia autorki , a inicjatywa Mądra Polska - Marioli Grabowskiej, nie
jest wzorowana na inicjatywach i  programach osób trzecich. Ewentualna
zbieżność nazw jest  przypadkowa.

__________________________________________________________________________________________

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz