sobota, 21 lipca 2012

Propagowanie zacofania.

godz. 11.46


PRZYKŁAD DZIAŁANIA LOBBINGU W UNII EUROPEJSKIEJ

Wmówić społeczeństwu, że zmiany klimatu zależne są od działlności człowieka.
Winny ... Dwutlenek węgla.

DZIAŁANIA
Zakazać używania węgla  i gazonośnych łupków do pozyskiwania energii.

CEL ?
Pozbawić kraje europejskiego taniego źródła energii. Osłabić finansowo poprzez narzucenie drogich metod pozyskiwania energii. Całkowicie uzależnić  od dostaw gazu i ropy z Rosji - wojna energetyczna.

METODA

Działania lobbystyczne oparte na spreparowanych dowodach naukowych dostarczanych przez agresora... nazwanych niezbitymi dowodami naukowymi ,wskazującymi na zależność między emisją dwutlenku węgla , a zmianami klimatycznymi.

EFEKT

Unia Europejska Wprowadza politykę radykalnej redukcji emisji dwutlenku węgla, poprzez narzucenie limitów na emisje CO2. Kraje których gospodarka opiera się na węglu płacą za "swój wkład w zmiany klimatyczne".
Tymczasem pozostałe mocarstwa nic sobie nie robią z pomysłów unijnych polityków , wykorzystując okazję do zwiększenia swojej konkurencyjności wobec Europy.

NASTĘPNY KROK DO OSŁABIENIA KRAJÓW UNII

"Komisja Europejska zaproponuje w środę zmianę harmonogramu sprzedaży pozwoleń na emisję CO2 - poinformowała w piątek rzeczniczka KE. Chodzi o wstrzymanie sprzedaży części pozwoleń na emisję CO2 w 2013 r., by podnieść ich cenę, czemu przeciwna jest Polska"...

SPOJRZENIE Z BOKU

Wszak nie może być tak, żeby polska gospodarka była konkurencyjna i nadal rozwijała się.  Kraje posiadające węgiel należy gnębić , wmawiając im ciemnotę o klimacie.

    Europejscy politycy wymyślili nowe - stare związki chemiczne. Tak można opisać farsę jaką jest pomysł na odnawialną energie, czyli spalanie drewna.
Ponieważ Polska zobowiązała się do obniżenia emisji dwutlenku węgla do 2020r. o 20%, więc zaopatruje swoje elektrownie w drewno, które spalane jest wraz z węglem.
Przepraszam, ... może mam braki z chemii, ale czy przy spalaniu drewna nie wydziela się czasami dwutlenek węgla? A może ten drzewny, ma inne właściwości, niż ten ze spalania  węgla?

Nie,  . Właściwości są te same, tylko Unia i nasi politycy próbują nas przekonać , jak bardzo zły dla klimatu jest dwutlenek węgla wydzielany ze spalania węgla, dlatego propagują spalanie drewna, jako zielonego , odnawialnego źródła.
Do czego zmierza ta podstępna polityka? Trzeba nam wybudować elektrownię atomową  i kupować gaz z Rosji, co by Władimir Putin miał pieniądze na dalszy lobbing.
Węgiel i gaz z łupków - precz! Takie są wytyczne Unii podejmowane pod wpływem agresywnych lobbystów. Dla nich nie istnieją kanony nauki. Za odpowiednie pieniądze można wszystko udowodnić- nawet to, że działalność  człowieka ma wpływ na klimat. Tymczasem głupota unijnych decydentów prowadzi do niszczenia zasobów leśnych, okradanych przez przemysł..., nie mówiąc już o zmniejszaniu konkurencyjności gospodarek krajów, gdzie wciąż w przemyśle wykorzystywany jest węgiel.

"Żadna elektrownia nie przyzna, że spala zdrowe drzewa. Formalnie to surowiec wtórny - odpady, które trzeba wyciąć dla dobra lasu. Ale coraz większe łysiny w gęstwinach leśnych mówią co innego. 55 proc. energii odnawialnej w Polsce to współspalanie. Tego rodzaju instalacje dostają 43 proc. wsparcia dla "zielonej energii"."


To jest właśnie typowe działanie na szkodę klimatu - wyrąb lasu, który jest płucami ziemi.
Brak wiedzy na temat związku niszczenia zasobów leśnych  ze zmianami pogodowymi na ziemi ... to dopiero jest zacofanie.


REKOMENDACJAwww.promocjazdrowia.szczecin.pl

Źródło:
http://energetyka.wnp.pl/ke-zaproponuje-zmiane-sprzedazy-pozwolen-na-emisje-co2,174938_1_0_0.html
http://wyborcza.pl/magazyn/1,127525,12123706,Czarne_pluca_Europy.html

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz