środa, 4 lipca 2012

Rząd Donalda Tuska podstępnie przygotowuje nas na nową ustawę...
    Informacja , która kilka miesięcy temu trafiła do mediów mocno zbulwersowała wielu Polaków -będziemy musieli sporo dopłacić do Stadionu Narodowego - mimo, że jest już po rozgrywkach EURO 2012. Potomkowie byłego właściciela terenu na którym stoi obiekt, żądają znacznego zadośćuczynienia za majątek przodków.

"Spadkobiercy Arpada Chowańczaka i Aurelii Czarnowskiej chcą odzyskać teren o powierzchni ok. 10 ha, którzy ci kupili w 1920 r. Przedwojenni właściciele stracili swój grunt na mocy tzw. dekretu Bieruta z 1945r".

Jak czują się Państwo z taką informacją? Odczuwacie złość, niepokój, a może bezradność?
Okazuje się, że możemy stracić to, co jest bliskie każdemu Polakowi, a skoro pod znakiem zapytania stoją losy tak znanego i okazałego obiektu, to ... już tylko krok od dalszych procesów i lawiny roszczeń.

    Wszystkie tuby medialne kochające naszych polityków głoszą wszem i wobec, że mamy problem. Przekazują opinii publicznej historię sporu o teren ok. 10 ha, który należał niegdyś do Arpada Chowańczaka i Aurelii Czarnowskiej - przedwojennych mieszkańców Warszawy. Informacja sugeruje, że Wojewódzki Sąd Administracyjny uznał roszczenia spadkobierców i uchylił decyzje Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej odmawiające im prawa do tych gruntów.
Wyrok nie jest jednak prawomocny.

    Tyle straszenia.... Emocje poszły w górę i dały mocną podstawę do tworzenia klimatu związanego z uchwaleniem  .... ustawy reprywatyzacyjnej, której zadaniem będzie / według polityków / zapobieganie kolejnym procesom w sprawach o dochodzenie zadośćuczynienia za zajęte przez państwo majątki.


Sprytne posunięcie , ale ... niestety  zbudowane na kłamstwie i podstępie.
Owszem, potomkowie Arpada Chowańczaka i Aurelii Czarnowskiej upomnieli się o majątek przodków, ale na innych zasadach niż to opisują rządowe tuby.

Pełnomocniczka spadkobierców - Joanna Modzelewska od lat sugeruje, że jej klienci zainteresowani są kilkoma rozwiązaniami. Wśród nich jest - zwykłe "przepraszam", niewielka rekompensata pieniężna i możliwość uhonorowania przodka , poprzez nazwanie jego nazwiskiem Stadionu Narodowego. Inna możliwość to - rezygnacja z zadośćuczynienia pieniężnego w zamian za nazwanie jednej z ulic Warszawy - imieniem przodka.
Dziwne? Zapewne. Opinia publiczna nic na ten temat nie wie - chyba, że ktoś  pamięta artykuły z ubiegłego roku. W jednym z nich wspomniano o liście Andrzeja Chowańczaka -  zamieszkałego obecnie w Buenos Aires..., a skierowanego do prezydenta Polski - Bronisława Komorowskiego... O czym napisał?  Warto sprawdzić.

"... blokowanie budowy Stadionu Narodowego byłoby sprzeniewierzeniem pamięci jego rodziny. Przypomina, że była ona bardzo zasłużona dla Warszawy. Willa Chowańczaków przy Morskim Oku 5 na Mokotowie w czasie wojny stała się ważnym adresem dla polskiej konspiracji. Syn Arpada Jan Daniel skupował i przetrzymywał tam broń przed wybuchem Powstania Warszawskiego, urządzał też tajne komplety i ukrywał Żydów. We wrześniu 1939 r. współpracował zaś z prezydentem miasta Stefanem Starzyńskim podczas obrony stolicy. Wnuk Arpada Stanisław walczył w 1944 r. w pułku Baszta.
... W liście do prezydenta Komorowskiego pisze, że zdaje sobie sprawę, jak trudno przeprowadzić dziś reprywatyzację. Dlatego proponuje, by rodzajem rekompensaty było upamiętnienie jego przodków w nazwie warszawskiej ulicy. "

    Radni Warszawy zbagatelizowali sprawę, nie rozumiejąc intencji Andrzeja Chowańczaka , dzięki czemu ... powstał medialny spektakl.
Politycy wyprodukowali nieumiejętnie spreparowany  argument , który miał nas przekonać do ...  wyrażenia zgody na ustawę reprywatyzacyjną. Zapomnieli jednak, że są na świecie ludzie, dla których honor i patriotyzm ważniejsze są niż ... Judaszowe srebrniki.
Dla skorumpowanych polityków takie postawy są wręcz niewyobrażalne....

    Sądzę, że puszczona w obieg  informacja to nic innego jak przygotowywanie opinii publicznej na powstanie ustawy reprywatyzacyjnej -  która sprawi, że znaczna część polskiego majątku trafi w niepowołane ręce.

                          POLEĆ STRONĘ ZNAJOMYM . RAZEM MOŻEMY WIELE ZMIENIĆ!REKOMENDACJAwww.promocjazdrowia.szczecin.pl

Źródło:
http://www.rp.pl/artykul/794544,908252-Sad-rozstrzygnal-do-kogo-naleza-grunty-pod-Stadionem-Narodowym.html
http://www.pb.pl/1283665,66906,stadion-arpada-a-nie-narodowy
http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34889,9120509,Chca_miec_swoja_ulice_za_grunt_pod_Stadionem_Narodowym.html

__________________________________________________________________________________________                                                 
                                                OŚWIADCZENIE

Oświadczam, że treści zawarte w niniejszym blogu, zawierają subiektywne
spostrzeżenia autorki , a inicjatywa Mądra Polska - Marioli Grabowskiej, nie
jest wzorowana na inicjatywach i  programach osób trzecich. Ewentualna
zbieżność nazw jest  przypadkowa.

__________________________________________________________________________________________

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz