sobota, 14 lipca 2012

Telewizyjny Matrix.

GRATULACJE DLA AKCJONARIUSZY ZA TARNÓW ZA PODJĘCIE WSPANIAŁEJ DECYZJI !!!
_________________________________________________________________________________


         Zauważyliście Państwo jaki przekaz serwuje nam ostatnio telewizja?
W taki dzień jak dzisiaj, gdy najważniejsze dla przyszłości Polski były decyzje zapadające na walnym zgromadzeniu w ZA Tarnów, telewizyjne "Wiadomości" zajęły się całym wachlarzem nic nie znaczących informacji, całkowicie pomijając finał rozgrywki toczącej się  między dwoma wielkimi graczami. Telewizja publiczna całkowicie zbagatelizowała temat udaremnienia wrogiego przejęcia polskich zakładów przez rosyjski koncern Acron, wspierany przez Władimira Putina.
Nie ma więc nic dziwnego w tym , że społeczeństwo polskie bojkotuje publiczne media, nie płacąc  telewizyjnego abonamentu. Nikt nie chce wspierać kłamców zafałszowujących rzeczywistość!

       Nie będę Państwu opisywać programu TVP, bo jaki on jest - wiemy wszyscy - sięga intelektualnego dna. Jedno co świetnie udaje się telewizji , to lansowanie politycznych programów elit rządzących i relacjonowanie kłótni między liderami poszczególnych partii. Jeśli miałabym jednym zdaniem określić to co dzieje się w mediach, użyłabym określenia...  putinizacja życia publicznego w mediach.
Chyba zgodzicie się  z tym stwierdzeniem, bo relacje i przekazy telewizyjne ukazujące zachowania naszych polityków , niewiele różnią się od rosyjskich. Faktem jest również to, że postępowanie naszych elit politycznych jest lustrzanym odbiciem zachowań polityków Dumy Państwowej. Nie jest to zapewne dobra wiadomość, jeśli uwzględnimy to , co dzieje się w Rosji od momentu, gdy prezydentem ponownie został Władimir Putin.

    Wraz z powrotem Putina na  stanowisko prezydenta Rosji na sile przybrał proces demontażu resztek rosyjskiej demokracji.  Pierwszym ruchem prezydenta było uderzenie w opozycję poprzez uchwalę Dumy Państwowej dotyczacej zgromadzeń. Duma podwyższyła  kary za nielegalne zgromadzenia, wprowadzając również możliwość wydawania odmów na organizowanie protestów

"...urzędnicy moskiewskiej administracji, odmówili działaczom Frontu Lewicowego zgody na przeprowadzenie pikiety. Ustawa pozwala na podjęcie takiej decyzji, gdy osoby chcące zorganizować demonstrację były już dwukrotnie karane za złamanie prawa o zgromadzeniach. Liderzy opozycji w trakcie niemal każdej demonstracji są zatrzymywani. Opozycja jest oburzona takim postępowanie władz i zamierza złożyć skargę w Sądzie Konstytucyjnym..."

   Skąd my to znamy. Przecież nasz prezydent wpadł na podobny pomysł i mamy nową ustawę o zgromadzeniach, którą sejm przyjął mimo sprzeciwu wielu środowisk.
Nowe zasady  znacznie ograniczają wolność obywatelską, przewidując m.in. dotkliwe kary finansowe dla przewodniczącego zgromadzenia / 7 tys zł./ jeśli dopuścił do naruszenia porządku publicznego oraz do 10 tys. zł dla każdego uczestnika zgromadzenia, który zignoruje polecenia przewodniczącego. Nie muszę chyba dodawać , że jest  to świetne narzędzie , które zniechęca organizatorów  protestów do jakichkolwiek działań. Wystarczy , aby na kilku zgromadzeniach pojawiły się watahy podstawionych bandziorów, a inicjator protestów zostanie bankrutem...

"...List otwarty do marszałek Sejmu, wyrażający zaniepokojenie prezydenckim projektem, skierowały organizacje pozarządowe. Zwracały m.in. uwagę, że projekt wydłuża termin na zgłaszanie zawiadomienia o zgromadzeniu z 3 do 6 dni przed datą planowanego zgromadzenia i w żaden sposób nie odnosi się do problemu zgromadzeń spontanicznych. Podkreślały, że wolność organizowania pokojowych zgromadzeń ma kluczowe znaczenie dla funkcjonowania demokracji w Polsce..."

    Co jeszcze przejmiemy od Putina?
Politykom marzy się  ograniczenie dostępu do internetu, w którym widzą zagrożenie dla swoich interesów . Prezydent Rosji i w tym względzie nie daje za wygraną. Duma Państwowa przyjęła nowelizację ustawy o internecie i choć na razie dotyczy jedynie szkodliwych treści zamieszczanych w sieci -  obrońcy wolności słowa alarmują, że jest to pierwszy krok do wprowadzenia cenzury.

Donald Tusk wręcz  marzy o kontrolowaniu sieci rozumiejąc, jakim jest zagrożeniem dla jego władzy. Łatwo więc zrozumieć, dlaczego tak bardzo zależało mu na podpisaniu ACTA...

"Odpowiedzialna władza musi czasami brać na siebie podejmowanie decyzji, np. w sprawie wieku emerytalnego czy w sprawie ACTA, o których wiemy, że nie zyskają entuzjazmu masowego - zaznaczył.
- Po to wybiera się władzę, by brała na siebie odpowiedzialność za niepopularne decyzje. Gdybyśmy w Polsce w ostatnich 20 latach niepopularne decyzje zrzucali jako rządzący na obywateli, to żadna z nich nie zostałaby podjęta. Biorę na siebie odpowiedzialność..."

   Podążamy naprawdę  w złym kierunku. Nasza obojętność na poczynania polityków i godzenie się na szkodzące krajowi decyzje - staną się naszą zgubą. Jeszcze chwila , a Putin uczyni z Polski rosyjską kolonię , całkowicie uzależnioną od kaprysów rosyjskich oligarchów.

Tak dzieje  się z krajami wchodzącymi niegdyś w skład ZSRR, które wpadły w misternie zaplanowaną przez Gazprom pułapkę zadłużeniową. Putin doskonale wie, że najwięcej zyska na energetycznym szantażu państw, które potrzebują dostaw gazu.
Misterna nić zadłużenia oplotła  już Mołdawię, Ukrainę, Armenię i Białoruś...

    Putinowi marzy się nowa Europa będąca federacją państw uzależnionych od rosyjskiego mocarstwa. Kolejne decyzje Unii Europejskiej całkowicie to potwierdzają. Trzeba być naprawdę ślepym, lub pozbawionym instynktu samozachowawczego , by nie zauważyć gry toczonej przez Putina...
... A my nadal zasiadajmy przed telewizorami i pozwólmy by Wielki Brat sterował naszymi emocjami, wprowadzając nas w nierealny świat Matrixa...


REKOMENDACJAwww.promocjazdrowia.szczecin.pl

Źródło:
http://www.wprost.pl/ar/326600/Rosja-niechec-do-Putina-bedzie-kosztowac-150-razy-wiecej-Duma-podnosi-kary-za-nielegalne-demonstracje/
 http://wyborcza.pl/1,75478,12027976,Mniej_wolnosci_zgromadzen.html#ixzz20blVGuZH
http://biznes.onet.pl/rosja-duma-przyjela-kontrowersyjna-nowelizacje-ust,18515,5186413,onet-wiadomosci-detal
http://www.wprost.pl/ar/291107/SLD-Tusk-chce-zbudowac-panstwo-totalitarne/
http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/leszek-miller-proces_223831.html
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,opage,4,title,Tusk-czasem-wladza-ma-za-duzo-wladzy-nad-obywatelem,wid,14201988,wiadomosc.html?ticaid=1ece5&_ticrsn=3
http://forsal.pl/artykuly/632133,odbudowa_imperium_rosja_uzaleznia_od_siebie_kraje_dawnego_zsrr.html

______________________________________________________________________________                                            
                                                OŚWIADCZENIE

Oświadczam, że treści zawarte w niniejszym blogu, zawierają subiektywne
spostrzeżenia autorki , a inicjatywa Mądra Polska - Marioli Grabowskiej, nie
jest wzorowana na inicjatywach i  programach osób trzecich. Ewentualna
zbieżność nazw jest  przypadkowa.

______________________________________________________________________________

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz