środa, 25 lipca 2012

Unia Europejska - gospodarka planowo-nakazowa.    Centralizacja władzy i ustawy tworzone na potrzeby państw przodujących w rozwoju gospodarczym - to powód problemów krajów członkowskich Unii. Mimo składania deklaracji, że Unia dąży do zachowania konkurencji - decyzje podejmowane w Brukseli niewiele mają wspólnego ze wspomaganiem gospodarki rynkowej. Niewidzialną rękę rynku zastępują podstępnie tworzone  ustawy i dyrektywy podejmowane pod wpływem silnego lobby, działającego na rzecz przywódców tych krajów, którzy pragną utworzyć z Europy -  federację krajów europejskich będących pod wpływem Rosji. To co w miarę dobrze funkcjonuje na kontynencie amerykańskim - w Europie jest nierealne. Mocarstwowe zachowania Rosji marzącej o odrodzeniu komunistycznej potęgi, jak również stanowisko Niemiec dążące do zawładnięcia  i podporządkowania sobie rynków innych krajów, powodują zapaść gospodarczą krajów europejskich.

   Brak reform wynikających z potrzeb rynku skutkuje lawiną bankructw, zwyżką bezrobocia, a w konsekwencji - zastojem gospodarczym i coraz większym zadłużaniem się państw.

"Hiszpania, tak jak Grecja, ma przed sobą dramatyczne wyzwania i gigantyczne problemy na całe lata. I tak jak w Grecji lekarstwo serwowane Hiszpanii przynosi odwrotne efekty: wzrasta bezrobocie, rośnie recesja, spada konsumpcja i wpływy podatkowe.
Hiszpania to kolejny po Grecji kandydat do opuszczenia strefy euro w stosunkowo nieodległym czasie."

   Kryzys w Hiszpanii nabierający coraz większego tempa, będzie miał bezpośredni wpływ na kondycję banków francuskich, włoskich, portugalskich i niemieckich, które działają również na terenie Polski. Gdy dodamy do tego coraz słabsze tempo naszej produkcji, wysoko oprocentowane kredyty oraz niechęć rządu do konstruktywnych reform - musimy  liczyć się z coraz większą skalą upadłości , wyższym bezrobociem i coraz większym zubożeniem społeczeństwa.

    Najbardziej zastanawiające jest jednak stanowisko unijnych polityków, którzy zachowują się tak, jakby nie dostrzegali problemów, a kryzys był wynikiem ...  spisku przygotowanego przez obce cywilizacje. Nie rewidują swoich decyzji, nie szukają źródła problemów, lecz dalej brną w swym uporze wdrażając pomysły szkodzące całej europejskiej gospodarce .
    Opierając się na lobbystycznych opracowaniach naukowych prowadzą bezsensowną politykę energetyczną, w której na pierwsze miejsce wysuwa się ... handel pozwoleniami na emisję dwutlenku węgla. Wiążą ręce poszczególnym krajom zmuszając je do rezygnacji z tanich źródeł energii lub karząc  za nieprzestrzeganie narzuconych norm unijnych... Dodajmy norm wziętych z powietrza i nie mających żadnego uzasadnienia - biorąc pod uwagę, że takie kraje jak USA czy Chiny - najwięksi emitenci CO2 nie zamierzają brać udziału w tej komedii...

Z powodu tak prowadzonej polityki kolejne kraje - a szczególnie kraje Europy środkowej opierające swoją gospodarkę na energii pozyskiwanej z węgla, będą wpadały w coraz większe problemy finansowe...

W Polsce zgodnie z decyzją Komisji Europejskiej  darmowych uprawnień  na emisje CO2 po 2012 roku nie dostaną:

-  planowane przez PGE dwa nowe bloki w Elektrowni Opole oraz blok w Elektrowni Turów,
-  nowy blok w Elektrowni Kozienice z grupy Enea,
-  blok gazowy w Stalowej Woli budowany przez Tauron i PGNiG,
-  planowany przez Tauron blok w elektrowni Jaworzno,
-  blok gazowy w Elektrowni Blachownia,
-  bloki w EC Tychy i Katowice oraz inwestycja w należącej do Energi Elektrowni Ostrołęka.

Jak to się odbije na polskiej gospodarce?
W połączeniu z innymi decyzjami Unii i coraz większym kryzysem w krajach leżących w basenie Morza Śródziemnego - kwalifikujemy się do grupy krajów bankrutów.

                                                          POLEĆ STRONĘ ZNAJOMYM. RAZEM MOŻEMY WIELE ZMIENIĆ!


REKOMENDACJAwww.promocjazdrowia.szczecin.pl

Źródło:
http://gb.pl/banki/informacje/hiszpania-jest-juz-bankrutem.html
http://forsal.pl/artykuly/635185,nie_bedzie_darmowych_uprawnien_do_emisji_co2.html

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz