środa, 6 lutego 2013

Terror największego terrorysty XXI wieku…     Media niewiele mówią na temat życia Putina, bo ten wyznaje starą rosyjską zasadę – im ciszej jedziesz tym dalej zajedziesz. Dlatego do opinii publicznej rzadko przenikają tajemnice związane z jego życiem. A szkoda, bo ujawnienie niektórych faktów ułatwiłoby nam zrozumienie  jego postępowania, które śmiało można uznać za wytwór spaczonej psychiki.

    Co do dzieciństwa prezydenta Rosji , to możemy przyjąć dwie wersje. Jedna mówi, że mieszkał z rodzicami , a jego dziadek był kucharzem w domu Stalina. Druga wersja opowiada o pochodzeniu gruzińskim - chociaż wizualnie nie odpowiada typowi Gruzina. Władimir ma być synem Wiery Putiny z miasta Metheki  i miał się urodzić w Permie w 1950 roku. Według jego matki – biologiczny ojciec porzucił dość szybko rodzinę, a Władimirem przez dwa lata zajmowała się babcia. Później wrócił pod opiekę matki i ojczyma do Oczir, gdzie uczęszczał do szkoły. W oficjalnych dokumentach Putina jest o tej szkole wzmianka . Gdy ukończył 9 lat, drugi mąż Wiery nie chciał łożyć na nieswojego syna i Władimir wrócił do babci.

    Dlaczego jest to takie ważne? Jeśli prawdą jest, że Putin był dzieckiem niechcianym, odtrąconym przez swoich rodziców, to  nie trzeba być wielkim psychologiem, żeby dojść do wniosku …. że zanik prawidłowych relacji w rodzinie doprowadził do daleko idących wypaczeń w psychice młodego chłopca. Brak miłości i wzorca jakim jest dla syna ojciec, jest przyczyną powstawania licznych zaburzeń w pojmowaniu mechanizmów rządzących światem.

    Gdyby jednak przyjąć wersję pierwszą, że dzieciństwo spędził z rodzicami,  a dziadek pracujący u Stalina, karmił go opowieściami o bohaterskim wodzu, to również mamy wytłumaczenie , dlaczego Putin tak bardzo wzoruje się na rosyjskim dyktatorze.

    Alan Bullock, brytyjski historyk dokonał w swojej książce pt.” Hitler i Stalin. Żywoty równoległe”  analizy porównawczej dwóch największych dyktatorów świata. Okazało się, że mieli podobne dzieciństwo. Ich ojcowie nie potrafili stworzyć prawidłowych relacji z synami, a matki wmówiły im, że są wyjątkowymi osobowościami. Dodajmy do tego wrażliwość chłopców – jeden pisał wiersze, drugi malował obrazy i zrozumiemy jaka jest metoda na wychowanie bezwzględnego , pozbawionego skrupułów dyktatora. W tak nakreślony szablon świetnie wpasowuje się Władimir Putin…

    Jakie przesłanki mówią nam, że Władimir Putin ma psychikę wzorowaną na Stalinie? Przyjrzyjmy się…
Jest człowiekiem ambitnym i bardzo konsekwentnym w działaniu. Jest również bezwzględny i nie waha się przed zranieniem kogokolwiek, nawet osób sobie najbliższych. Nie miał oporów przed używaniem siły wobec małżonki Ludmiły i swoich córek, kiedy mieszkali jeszcze w Niemczech. Nie rozumiał co to zaufanie i wierność, więc nieobce były mu zdrady małżeńskie.

    W pracy wykazywał się wyjątkowym zaangażowaniem  , co sprawiło, że po powrocie do Rosji szybko piął się po stopniach kariery politycznej , by w 1999r zostać premierem Rosji, a po rezygnacji Jelcyna trafić na sam szczyt władzy.

    Ktoś by powiedział wspaniały przykład kariery… Niestety nie taki wspaniały. Tam gdzie pojawia się Putin, tam pojawiają się problemy. Naśladując swojego idola Stalina, Putin marzy o potędze : nie interesuje go tylko Rosja. On chce mieć wpływ na całą Europę… Chce by cały świat podziwiał jego inteligencję i umiejętność kontrolowania innych. Jeśli trzeba, to ucieka się do podstępu. Rękami oligarchów i ludzi mu podległych, usuwa z drogi każdą przeszkodę. Korumpuje sądy, gazety, by cieszyć się władzą absolutną. Wyszukuje ludzi, którzy za godziwą zapłatę są w stanie wyrządzić najgorsze zło. Metody jego działania podsuwają na myśl analogiczne  działania Stalina…:

“Podczas rewolucji komunistycznej, wielu Żydów sprzedało swą duszę diabłu i po wieczność mają krew na swych rękach.” – stwierdza żydowski publicysta Sever Plocker w portalu Ynet.com, należącym do największego izraelskiego koncernu medialnego Yedioth Group.
„… Jagoda [prawdziwe nazwisko Herszel Jehuda ] starannie wypełniał wszystkie stalinowskie rozkazy kolektywizacji i odpowiedzialny jest za śmierć co najmniej 10 milionów ludzi. Jego żydowscy podwładni utworzyli i kierowali systemem obozów – Gułagiem…”


    Putin wie , ze ten kto posiada ropę i gaz – ten dyktuje warunki. Jego diabelski plan oplecenia Europy siecią rurociągów pompujących gaz i ropę z Rosji do Europy, ma być bronią, która zmusi inne państwa do ustępstw. Omijając swym zasięgiem część krajów daje do zrozumienia, że są skazane na … unicestwienie, na całkowite podporządkowanie  jego wpływom. Torpeduje wszelkie próby poszukiwania wyjść z trudnej sytuacji, opłacając ludzi lobbujących za nałożeniem zakazu wydobywania gazu łupkowego , czy … pogłębianiu toru wodnego na trasie do Świnoujścia. Tam gdzie zauważa niezadowolenie społeczne, doprowadza do prowokacji i zamieszania medialnego. Kto ma wpływ na media, ten steruje emocjami tłumu…, a on ma pieniądze i wie jak opłacać ludzi…

    Nie dziwmy się zatem, że w krajach gdzie sięgają wpływy Putina nie ma społecznego
porozumienia. Skłóconymi obywatelami łatwiej można manipulować . Sztuczne problemy, wyreżyserowane kłótnie polityczne mają zafałszowywać rzeczywisty obraz tego, co dzieje się w polityce i gospodarce… Podsycanie emocji odciąga nas od prawdziwych problemów.
Polska tonie, a my jak nakręceni mówimy o Smoleńsku i brzozie, o partnerskich związkach  i transseksualistach....


              POLEĆ STRONĘ ZNAJOMYM.  RAZEM MOŻEMY  WIELE ZMIENIĆ.


REKOMENDACJAwww.promocjazdrowia.szczecin.pl

Źródło:

http://www.se.pl/wydarzenia/swiat/jestem-matka-putina_82065.html

http://vod.gazetapolska.pl/1655-putin-wspolczesny-terrorysta

http://pl.wikipedia.org/wiki/W%C5%82adimir_Putin

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114881,4379973.html

http://www.fakt.pl/Putin-bil-zone-i-mial-romanse,artykuly,135662,1.html

__________________________________________________________________________________________                                                

                                                     OŚWIADCZENIE

Oświadczam, że treści zawarte w niniejszym blogu, zawierają subiektywne
spostrzeżenia autorki , a inicjatywa Mądra Polska – Marioli Grabowskiej, nie
jest wzorowana na inicjatywach i  programach osób trzecich. Ewentualna
zbieżność nazw jest  przypadkowa.

1 komentarz:

  1. Jestem pod dużym wrażeniem Pani wiedzy i warsztatu publicystycznego. Wątki polityczne głęboko osadzone w skomplikowanych relacjach międzynarodowych są dla Pani równie czytelne jak relacje rodzinne bliskie wrażliwości kobiecej. Lektura Pani publikacji jest dowodem na to że kobiety doskonale potrafią widzieć politykę bardzo przenikliwie. Co do Putina to jak widzę niczym Pani nie zaskoczę. Mogę jedynie powiedzieć że pamiętam ten dzień kiedy zobaczyłem go po raz pierwszy w TV kiedy korytarzem kremla po czerwonym dywanie w świetle żyrandoli szedł do uroczystego zaprzysiężenia. Scena była dłuższa i prawdopodobnie pokazywana z różnych kamer ale zapamiętałem głównie jego mikrą sylwetkę i zaciętą twarz. To nie była twarz zapijaczonego i ospałego Jelcyna lub innego tego typu aparatczyka. Po plecach przeszedł mi dreszcz i pomyślałem że z tym upadkiem Związku Radzieckiego to jeszcze nie tak prędko. Bestia odradzała się pod nowym godłem i przywództwem. Każdy kolejny rok utwierdzał mnie w tym strasznym przeświadczeniu. Chciałbym żeby ten zły sen kiedyś minął.

    OdpowiedzUsuń