wtorek, 26 lutego 2013

Unia Europejska wzorowana na byłym ZSRR


 Dlaczego politykom europejskim zależy na coraz większej integracji krajów wspólnoty? Może chodzi o to, żeby Unia stała się wielkim komunistycznym tworem  wzorowanym na byłym  ZSRR....

    Jeśli ktoś nie pamięta czasów jedynie nam panującej PZPR sterowanej z centrum operacyjnego jakim była Moskwa, to teraz - patrząc na struktury Unii i jej sposób działania - łatwo sobie przypomni. Gdy sięgniemy do pamięci i wspomnimy hasła reklamowe produkowane przez aparat komunistycznej propagandy, łatwo  dopatrzymy się w nich analogii do polityki tworzonej w Brukseli.

    Nie ma co ukrywać - Unia Europejska to komunistyczny moloch , wykorzystujący doświadczenia "wielkich " przywódców ZSRR.
Politycy skupieni w odległej Brukseli tworzą prawo według własnego uznania nie biorąc pod uwagę specyfiki państw członkowskich -  ich możliwości gospodarczych, kultury i potrzeb. Co więcej - reprezentują interesy krajów bogatych i dużych korporacji.

    Centralizacja władzy i przekazanie instytucjom unijnym szeregu ważnych kompetencji spowodowało, że Unia stała się celem dla przedstawicieli nieuczciwego biznesu.  Nie trzeba docierać  do  decydentów w poszczególnych krajach - cel osiąga się skupiając działania w obrębie  Brukseli.
     
                                     
Nie chcemy roślin genetycznie modyfikowanych ? Nie szkodzi. Musimy je wprowadzać, bo podpisane umowy nakazują nam wykonać polecenia Komisji Europejskiej, a ta w dziwny sposób - na pierwszym posiedzeniu w nowym składzie w 2010r. - bez konsultacji z członkami Unii pozwoliła na  uprawę ziemniaka Amflora produkowanego przez firmę BASF ... Jedna taka decyzja - to zysk dla koncernu w wysokości 30 - 40 mln euro rocznie.

    Czy Unia dba o nasze zdrowie? Jeśli ktoś tak myśli, to mocno się myli. Wielu produktów pojawiających się na naszym stole nie tylko nie można zaliczyć do sprzyjających zdrowiu, ale  wręcz należy zaliczyć do szkodliwych. Przykładem niech będzie chociażby panga - ryba hodowana w jednej z najbrudniejszych rzek świata w Mekongu /Wietnam/. Aby szybko przybierała na wadze poddawana jest terapii hormonalnej poprzez wstrzykiwanie gonadotropiny kosmówkowej (hormonu uzyskiwanego m.in. z moczu ciężarnych kobiet)

 Włoscy naukowcy po zbadaniu filetów z pangi oznajmili, że nie zawierają one prawie wcale kwasów tłuszczowych omega-3, za które dietetycy najbardziej cenią ryby. Według nich, filet z pangi to jedynie białko, sól i woda. Gorzej, że nie tylko. Mekong zbiera ścieki z ponad 100 ośrodków przemysłowych, a rozrastające się hodowle ryb jeszcze bardziej zwiększyły zanieczyszczenie wód rzeki. Wietnamczycy wsypują więc pangom coraz więcej antybiotyków i innych leków na poprawę kondycji.

Unijnym biurokratom nie przeszkadza również , że ryba przetrzymywana jest w za małych klatkach , co zapewne nie sprzyja jej zdrowiu, a wiemy przecież jak bardzo są uczuleni na los zwierząt. Mieliśmy przykład  klatek hodowlanych dla kur. Gdyby nasi hodowcy ich nie wymienili,  zabrakło by  na rynku jaj...  W przypadku pangi Unia jest wyjątkowo łaskawa.

Bruksela pompuje miliony w kampanie promujące jedzenie ryb, przez lata reguluje i kształtuje rynek, po czym pojawia się „rybopodobna" panga i wypiera z rynku zdrowsze i rodzime gatunki – oburza się Dariusz Gorbaczow, prezes Stowarzyszenia Producentów Ryb Łososiowatych. Pstrągi z polskich hodowli są wypychane z krajowego rynku i w większości idą na eksport do Europy Zachodniej. 

             Politycy unijni chcą większej integracji.... Nie dziwię się. W rękach niewielkiej garstki ludzi będą  leżały losy milionów osób , traktowanych  jak tania siła robocza wykonująca  najbardziej bzdurne polecenia   chciwych władzy i korzyści materialnych polityków. Kontrolowanie budżetów państw członków Unii i wpływanie na ich politykę, to nic innego jak zniewolenie krajów i pozbawienie ich perspektywy na wyjście z kryzysu. Płynące z Unii słowa o konieczności większej integracji to nic innego jak propaganda komunistyczna w stylu - "program Unii - programem narodów czy ... "proletariusze wszystkich krajów łączcie się"...
    Centralizacja władzy to wspaniały układ dla wielkich koncernów, które znalazły świetny sposób na propagowanie własnej wizji Europy, gdzie państwa traktowane są jak prywatne folwarki polityków i firm - monopolistów.UŚMIECHNIJ SIĘ ...


                                                                        *    *    *


              POLEĆ STRONĘ ZNAJOMYM. RAZEM MOŻEMY WIELE ZMIENIĆ!


Źródło:
http://www.rolnikdzierzawca.pl/index.php?switch=wartowiedziec&itemid=813
http://www.wprost.pl/ar/147376/Rybka-zwana-panga/
http://www.wegetarianie.pl/News-article-sid-324-mode-thread.html
http://kobieta.interia.pl/zdrowie/news-czy-aspartam-szkodzi-naszemu-zdrowiu,nId,414009
http://kobieta.interia.pl/news-panga-nie-dziekuje,nId,409274
http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/29993,termometry_rteciowe_zostana_wycofane_z_aptek.html

__________________________________________________________________________________________                                               
                                                OŚWIADCZENIE

Oświadczam, że treści zawarte w niniejszym blogu, zawierają subiektywne
spostrzeżenia autorki , a inicjatywa Mądra Polska - Marioli Grabowskiej, nie
jest wzorowana na inicjatywach i  programach osób trzecich. Ewentualna
zbieżność nazw jest  przypadkowa.

___________________________________________________________________________________

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz