poniedziałek, 1 kwietnia 2013

Cypryjski spektakl wyreżyserowany przez Putina.

Polska   Strefa euro    Kraje poza strefą    Rosja    Świat   Ekonomia   Zdrowie   Uśmiechnij się
                                                                     Wiadomości                 

 Jeśli ktoś dał  nabrać  się na cypryjski spektakl serwowany nam od kilku dni przez Unię i rosyjskich polityków - to bardzo mu współczuję. Staliśmy się świadkami gry zainicjowanej przez stronę rosyjską po to, by Putin mógł uratować miliardy euro zdeponowane w cypryjskich bankach przez rosyjską mafię. Inaczej bowiem  nie można nazwać tych osób i instytucji, skoro są to pieniądze najczęściej pochodzące z nielegalnych źródeł.

Rosjanie postrzegają Cypr jak drugą ojczyznę. Raj podatkowy jest dla nich faktyczną oazą, w której do tej pory czuli się bezpiecznie. To właśnie Cypr miał być dla Putina bramą otwierajacą swe podwoje na rynek finansowy strefy euro. Pokonał wiele trudności na drodze do realizacji celu. Do rozwiązania pozostał mu tylko jeden problem - jak przekonać opinię publiczną Unii, że pieniądze rosyjskie na Cyprze są legalne i nie należy ich w żaden sposób kontrolować.

Niemiecki "Der Spiegel" dotarł do raportu niemieckiej agencji wywiadowczej BND, wedle którego "unijna pomoc dla Cypru może pomóc rosyjskim oligarchom, którzy na wyspie ulokowali nielegalne dochody". W raporcie znalazły się także oskarżenia wobec cypryjskich władz o umożliwianie prania pieniędzy, czemu służyć miało m.in masowe przyznawanie rosyjskim miliarderom cypryjskich paszportów.

W jaki sposób  unijni politycy mogą pomóc Rosjanom?

Należy odegrać spektal oparty na silnych emocjach związanych z częściową  utratą pieniędzy przez zwykłych Cypryjczyków. Nie ważne, że cypryjskie banki pękają w szwach od rosyjskich pieniędzy. Oczy społeczeństwa należy ukierunkować na zwykłych obywateli, źle potraktowanych przez Unię.

Zaczną się protesty, zacznie się dyskusja o bezdusznej Unii , która ... przyciśnięta pod mur przez międzynarodową  opinię społeczną - zmieni decyzję: zrezygnuje z opodatkowania depozytów umieszczonych w cypryjskich bankach. Obywatele będą zadowoleni, ... a  największą uciechę będzie miał Putin i jego oligarchowie...
Po raz kolejny pociagając za odpowiednie sznurki , "wielki car" uratuje rosyjskie pieniądze.

Wciąż nie wiadomo, kto złożył propozycję sięgnięcia po środki obywateli. Nie przyznaje się do tego ani grecki prezydent ani przedstawiciele eurogrupy.

No właśnie. Wciąż nie wiemy, kto tak bardzo jest zależny od Putina, ze rozpętał  spektakl oparty na ludzkich emocjach. Jak trzeba być bezwzglednym człowiekiem, by jednym skinieniem ręki, doprowadzać tysiące ludzi do rozpaczy i histerii.

Po medialnych informacjach o zagrożeniu jakie wisi nad oszczędnościami zwykłych obywateli Cypru, do gry przystępują krwiopijcze banki. To one mają za zadanie łagodzić sytuację i opowiadać się za zwykłymi ludźmi. W rzczywistości -  ich rola polega na ... ochronie pieniędzy nieuczciwego, rosyjskiego biznesu.

Zaniepokojenie opodatkowaniem depozytów objętych unijnymi gwarancjami wyraziło europejskie zrzeszenie banków European Banking Federation (EBF).
"Ta decyzja może zaszkodzić małym deponentom i wytworzyć rodzaj niepewności, której nasza gospodarka nie potrzebuje w obecnych okolicznościach" - skomentował szef EBF Guido Ravoet. Przewidziany programem ratunkowym podatek ostro skrytykował w poniedziałek szef liberałów w Parlamencie Europejskim Guy Verhofstadt.
"Eurogrupa wraz z cypryjskim rządem muszą znaleźć bardziej sprawiedliwe rozwiązanie niż obciążanie deponentów odpowiedzialnością za lekkomyślne postępowanie banków na Cyprze".
"Piątkowa propozycja eurogrupy przeczy unijnemu prawu dotyczącemu gwarancji depozytów i otwiera drzwi do niepewności wśród posiadaczy oszczędności w Europie" - dodał.
 

Jednym z warunków , które Unia miała narzucić rządowi Cypryjskiemu przy udzielaniu pomocy finansowej, było zaniechanie procederu prania brudnych pieniędzy przez tamtejsze banki. Obecnie nikt już nie  o tym  nie mówi, a uwaga Europejczyków skupia się na zwykłych obywatelach zmuszanych do spłacania długów banków - z własnych oszczędności...

Rozwiązanie sprawiedliwego opodatkowania depozytów na Cyprze jest proste - podatek powinni zapłacić wszyscy Ci, którzy nie są obywatelami Cypru, a szczególnie te osoby , które urodziły się w Rosji..., a na Cyprze mają w bankach zdeponowane pieniądze.

Putin znowu okazał się dobrym reżyserem. Oszukał wiele milionów osób wszczynając ogólnoeuropejską awanturę pod nazwą - cypryjski kryzys i jego konsekwencje dla przeciętnego obywatela. Pomysł godny byłego agenta KGB...                                                                      *    *    *                  POLEĆ STRONĘ ZNAJOMYM. RAZEM MOŻEMY WIELE ZMIENIĆ!
 Źródło:
http://www.bankier.pl/wiadomosc/Na-zywo-Cypr-zabiera-oszczednosci-obywateli-2782665.html

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz