sobota, 6 kwietnia 2013

ŚWIAT W KALEJDOSKOPIEPolska   Strefa euro    Kraje poza strefą    Rosja    Świat   Ekonomia   Zdrowie   Uśmiechnij się
                                                               Wiadomości  
__________________________________________________________________________________

Zamiast reform mamy unijny fortel związany z Ukrainą.
 
Jeden z najczęściej pojawiających się obecnie tematów  dotyczy umów stowarzyszeniowych UE z krajami Partnerstwa Wschodniego, do których zalicza się Ukraina. Nasz wschodni sąsiad to duży rynek zbytu, więc politycy mocno o niego zabiegają , nie bacząc na konsekwencje nieprzemyślanych decyzji.
__________________________________________________________________________________

Zagęszczanie atmosfery wokół Iranu.

Temat Iranu nie jest prosty do wytłumaczenia przeciętnemu Europejczykowi. Trzeba dość dokładnie wgłębić się w historię stosunków tego kraju z państwami Azji, Azji Mniejszej, Rosji, czy USA, żeby zrozumieć na czym polega problem Persów. Skupmy się więc na tym co obecnie jest najważniejsze.

____________________________________________________________________________________

 Walka o gazociągi.

ZACHÓD NIE DOCENIA ZDECYDOWANIA MOSKWY, BY UŻYĆ SIŁY, ABY NIE DOPUŚCIĆ DO REALIZACJI PROJEKTÓW BUDOWY GAZOCIĄGÓW PRZEZ MORZE KASPIJSKIE 
 - opinia Michaiła Aleksandrowa z Instytutu Wspólnoty Niepodległych Państw w Moskwie.

____________________________________________________________________________________

Katastrofa ekologiczna w Zatoce Meksykańskiej -
proces poszlakowy.

12 miesięcy wcześniej, zanim doszło do katastrofy  zgłaszałem przełożonym swoje uwagi odnośnie  zneutralizowania alarmów . Polegało to na tym, że tak zaprogramowano komputer , aby nie włączał alarmu w przypadku złego odczytu.

____________________________________________________________________________________

     Fałszywy przyjaciel Wenezueli.

     Śmierć prezydenta Wenezueli Hugo Chaveza to spory cios dla Władimira Putina. Los spłatał mu figla i postawił pod znakiem zapytania realizcję planu, którego początki przypadają na 2004r.

Na czym polega plan Putina?
Prezydent Rosji ma dążenia mocarstwowe. Dla niego liczą się dwie rzeczy - dominacja na rynku energetycznym i walka z odwiecznym wrogiem Rosji jakim są USA.

___________________________________________________________________________________


_

2 komentarze:

 1. Witam, zauważyłam, że od dłuższego czasu nie dodaje już pani postów, mam nadzieję że to tylko chwilowe i nadal zamierza pani prowadzić tego bloga. Do tej pory było to moje główne źródło informacji, interesujące, ważne, bierzące wydarzenia, żadnej komercji i "ściemy", szczerze i mądrze o Polsce i świecie.
  Pozdrawiam i czekam na dalsze wpisy.
  Agata

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miło przeczytać tak pozytywną opinię na temat moich wpisów... Chociaż zauważam wiele wydarzeń, które budzą we mnie duże zaniepokojenie, to postanowiłam nie zabierać na ich temat głosu.
   Każdą wypowiedź starałam się udokumentować materiałem źródłowym, a to wymaga wielu godzin pracy polegającej na studiowaniu materiałów podawanych przez różne media...
   Pozdrawiam - Mariola Grabowska

   Usuń