wtorek, 2 lutego 2016

Diabeł siedzi na Kremlu.                                                           

                Jeśli ktoś uważa, że rosyjskie wpływy w Polsce zakończyły się z dniem 4 czerwca 1989r, kiedy to aktorka – Joanna Szczepkowska ogłosiła upadek komunizmujest w ogromnym błędzie. Zapędy wielkomocarstwowe Rosji nigdy nie zostały odłożone do lamusa. Historia pokazuje, że Rosja zawsze chciała dominować w naszym regionie, a jej przywódcy dążyli do wywierania jak największych wpływów na kraje leżące poza jej granicami..

Nie inaczej dzieje się obecnie. Na czele państwa stoi nieobliczalny człowiek, dla którego jedyną wartością jest władza i płynące z niej korzyści. Dzięki licznym układom i powiązaniom biznesowo politycznym, stworzył jeden z najbardziej skorumpowanych systemów władzy na świecie. 
Duża część finansów pozyskiwana z rosyjskiego przemysłu, trafia na prywatne konta gospodarza Kremla i jego przyjaciół, o czym informują zagraniczni eksperci, stale monitorujący sytuację w Rosji

Widzieliśmy, jak on czyni bogatymi swoich przyjaciół, a odsuwa od biznesu tych, którzy się z nim nie przyjaźnią. Nie jest ważne, czy chodzi tu o surowce energetyczne, czy o inne kontrakty państwowe. On pomaga tym, którzy według niego będą mu służyć, a eliminuje tych, którzy nie będą. Według mnie to obraz korupcji - mówił amerykański wiceminister.
Bogacze dzielą się z prezydentem tym, co z jego woli im się dostało. Ufundowali mu wart miliard dolarów luksusowy pałac nad Morzem Czarnym. Bliski Kremlowi oligarcha Roman Abramowicz podarował Putinowi jacht za 35 mln dol.To kolejne poważne oskarżenie pod adresem przywódcy Rosji"

Skorumpowany przez W.W Putina układ biznesowo-medialno-polityczny, trzyma pieczę nad rosyjskim „porządkiem”, w którym nie ma miejsca na demokratyczne zrywy niezadowolonych obywateli. Każdego, kto zagraża pozycji prezydenta, oskarża się o ciężkie przewinienia , osadzając w więzieniach o zaostrzonym rygorze /patrz: Michaił Chdorkowski/. Zbyt dociekliwych dziennikarzy eliminuje się przez zastraszanie z pobiciem włącznie, lub całkowicie eliminuje.

Aby usprawiedliwić zły stan rosyjskiej gospodarki i coraz cięższe warunki życia, spowodowane nieumiejętnym zarządzaniem i sankcjami nałożonymi na Rosję , prezydent rozbudza w społeczeństwie ambicje mocarstwowe. Po okresie „Wielkiej smuty” jakim był rozpad ZSRR, Putin pokazuje Rosjanom, że kraj ich nie ulegnie zgniłemu Zachodowi”. Przeciwnie – pokaże swoją siłę. Dla Putina siłą nie jest nowoczesna gospodarka i zaawansowana myśl techniczna, lecz silne wojsko i militarne prowokacje krajów uważanych za wrogie.

„Według sondażu Centrum Lewady prawie połowa Rosjan popiera wzrost wydatków na cele wojskowe, nawet gdyby miało to wpłynąć na spowolnienie rozwoju gospodarczego. Ponad 20% Rosjan widzi zagrożenie dla Rosji przede wszystkim z zewnątrz, co pokazuje, że polityka władz ma poparcie społeczne”Media i zakrojony na szeroką skalę lobbing funkcjonujący we wszystkich sferach życia , przynoszą oczekiwane przez Kreml rezultaty. Poparcie dla prezydenta Rosji jest wysokie, a on może realizować swój plan destabilizacji Europy.

Kreml osiąga cele różnymi metodami: opłaca partie, zastrasza polityków, szkoli lobbystów pracujących na rzecz Rosji.
Do współpracy przekonuje wpływowych polityków, oferując im intratne posady, jak w przypadku Gerharda Schroedera, zwanego obecnie płatnym rzecznikiem Rosji.

„Obecna działalność Gerharda Schroedera budzi wiele kontrowersji. Jego przeciwnicy utrzymują, że ktoś, kto był niegdyś jednym z najpotężniejszych polityków w Europie nie powinien być na usługach prywatnych koncernów. Zwłaszcza rosyjskich.”


Wpływy Putina sięgają także do Polski . Opłaca partie, wpływa na media, doprowadza do destabilizacji kraju. Jego cel to kontrola gospodarki i społeczeństwa. kami usłużnych partii wprowadza szkodliwe ustawy, doprowadzając do społecznego niezadowolenia. Skłóceni obywatele nie zajmują się ważnymi problemami. Gdy my debatujemy o katastrofie smoleńskiej, PiS przygotowuje grunt pod napływ imigrantów, uchwalając ustawę 500 plus.


Biorąc pod uwagę fakt, że  niezadowolone społeczeństwo doprowadzi do skrócenia kadencji obecnego sejmu, Putin zabezpieczył swoje interesy. Na scenie politycznej "spontanicznie" pojawiła się nowa partia o dumnie brzmiącej nazwie "Nowoczesna" z liderem Petru  na czele. Gdyby ktoś nie wiedział to przypomnę, że szlify ekonomiczne brał pod okiem Leszka Balcerowicza, był doradcą pana Donalda Tuska, a do jego największych osiągnięć należy współodpowiedzialność za aferę frankową.  Czy ktoś chciał zapytać skąd miał pieniądze na kampanię?


                                    

                             Poleć stronę znajomym

                                   Razem możemy więcej
http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/chodorkowski-na-celowniku-kremla-oskarzony-przez-ks-o-zabojstwo,602145.html

http://www.dyplomacja.org/index.php/pl/analizy/169-rosja-a-glowni-gracze-na-arenie-miedzynarodowej.htmlh

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,17731584,Hakerzy_ujawnili__jak_Kreml_wplywa_na_media_w_Rosji_.html

http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/rosja-oskarzana-przez-usa-o-finansowanie-skrajnej-prawicy-w-europie,611484.htm

 http://biznes.newsweek.pl/gerhard-schroeder-wladimir-putin-rosja-kreml-polityka-biznes-newsweek-pl,artykuly,285777,1.html

http://www.psychologiawygladu.pl/2015/09/czy-putin-ma-zespo-aspergera-mowa-ciaa.html

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz