piątek, 29 lipca 2016

Światowe Dni Młodzieży odwracają uwagę od brudnej polityki prowadzonej przez Rosję.

 Z Rosjanami wygra tylko ten, kto okaże się od nich sprytniejszy... Nie rozmowy, nie sankcje pomogą , lecz to, czego Putin nigdy nie osiągnie...


Rosja zablokowała projekt uchwały , wyrażającej „głębokie zaniepokojenie” decyzją Władimira Putina z 28 lipca. Czytaj dalej.
Prezydent Rosji wydał wczoraj dekret rozwiązujący „Autonomiczną Republikę Krymską” i włączający okupowany od 2014 r. półwysep w skład „Południowego Federacyjnego Okręgu Rosji”. Jest to kolejny krok mający stworzyć wrażenie nierozerwalnego związku Krymu z FR.

Przedstawicielstwo ograbionej z Krymu Ukrainy, będącej obecnie niestałym członkiem Rady Bezpieczeństwa ONZ, wniosło projekt uchwały wyrażającej „głębokie zaniepokojenie” wczorajszym dekretem. W języku dyplomacji jest to dość poważne oświadczenie o charakterze protestacyjnym.
Proces przyjęcia uchwały miał odbyć się według zasady „niezakłócania ciszy”, tzn. bez czynnego sprzeciwu żadnego z członków Rady Bezpieczeństwa. Jednakowoż posiadająca w Radzie miejsce stałe Rosja – co było do przewidzenia – zgłosiła weto.

Żaden inny kraj nie zagłosował przeciwko uchwale.
Źródło:
Kresy24.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz