wtorek, 2 kwietnia 2013

Zamiast reformy, mamy unijny fortel.


=========================================================================
Polska   Strefa euro    Kraje poza strefą    Rosja    Świat   Ekonomia   Zdrowie   Uśmiechnij się
                                                               Wiadomości  
=========================================================================

Sytuacja gospodarcza Unii nie napawa optymizmem. Większość krajów wspólnoty odnotowała znaczne spadki PKB za 2012 rok. Nawet Niemcy uważane dotąd za motor napędowy Unii zanotowały spadek wzrostu PKB - z 3.0% wzrostu w 2011 r. do 0,7% w 2012 roku.

Znaczny spadek PKB odnotowała  Francja, a także kraje basenu Morza Śródziemnego.


Polityka prowadzona przez Unię doprowadziła do lawinowego upadku firm, a to przełożyło się na wysokość produkcji w poszczególnych krajach. Tam gdzie nie ma zakładów pracy, tam spada PKB. Przypomnę , że PKB jest to wartość produktów i usług , które wytorzyła gospodarka danego kraju w przeciągu okreśłonego okresu czasu - np. w ciągu 1 miesiąca lub  roku.

Wiele razy słyszeliśmy hasła rzucane przez polityków na temat konieczności wprowadzenia mechanizmów sprzyjających rozwijaniu europejskiej gospodarki. Niestety, były to tylko słowa rzucane na wiatr. Politycy nie reformują Unii, a wręcz przeciwnie - doprowadzają jej gospodarkę do coraz gorszej kondycji.

Na obecną chwilę, najważniejsze dla polityków jest to, aby doprowadzić do wzrostu PKB. Nie ważne, że robią to w sposób sztuczny, najważniejszy jest wynik.

Na jaki pomysł wpadły elity unijne?

Należy powiekszyć rynek zbytu dla produktów wytwarzanych w Unii, co można uczynić podpisując umowy stowarzyszeniowe UE.

Umowa stowarzyszeniowa między Unią Europejską a państwami trzecimi stanowi zgodnie z art. 310 ToWE podstawę bliskiej współpracy i ma na celu przyszłe członkostwo państwa trzeciego w Unii. W tym przypadku, jest ona popularnie zwana Układem Europejskim.

Podpisanie umowy stowarzyszeniowej z krajem, które będzie w przyszłości ubiegało się o członkowstwo w Unii powoduje, że nastepuje utworzenie strefy wolnego handlu, czyli Unia poszerza rynek zbytu dla swoich towarów. Im więcej sprzeda towarów, tym bardziej urośnie PKB krajów, które je sprzedają.

Jeden z najczęściej pojawiających się obecnie tematów  dotyczy umów stowarzyszeniowych UE z krajami Partnerstwa Wschodniego, do których zalicza się Ukraina. Nasz wschodni sąsiad to duży rynek zbytu, więc politycy mocno o niego zabiegają , nie bacząc na konsekwencje nieprzemyślanych decyzji.

W drugiej połowie roku przewodnictwo Unii obejmie Litwa.

Jednym z priorytetów przewodnictwa Litwy w Radzie UE w drugiej połowie 2013 r. będzie program Partnerstwa Wschodniego. W listopadzie w Wilnie odbędzie się szczyt Partnerstwa. Niewykluczone, że wówczas może być podpisana umowa stowarzyszeniowa UE-Ukraina.

Obserwując zaangażowanie polityków odnośnie umowy z Ukrainą, należy przypuszczać, że zrobią wszystko aby ją podpisać, nie bacząc na to, że Ukraina jest krajem zupełnie do tego nie przygotowanym.
Warunki postawione przez Unię są na dzień dzisiejszy dla Ukrainy nie do przeskoczenia. Polscy politycy myślą jednak w innych kategoriach i usilnie namawiają do sfinalizowania porozumienia i to już w listopadzie.

Wymagania postawione Ukrainie dotyczyły wielu aspektów życia publicznego , takich jak 

zatwierdzenie Kodeksu Wyborczego Ukrainy, szybkie wdrażanie decyzji Europejskiego Trybunału Praw Człowieka, realizacja zaleceń Rady Europy w zakresie pomocy medycznej dla uwięzionych;
zapewnienie właściwego wdrożenia nowego kodeksu postępowania karnego oraz innych mechanizmów prawnych gwarantujących przestrzeganie praw człowieka;

a także  
głęboka reforma podstawowych aktów prawnych i instytucji sądowniczych i milicji, demokratyzacja konstytucji, dostosowanie ustawodawstwa gospodarczego do wymogów umowy o wolnym handlu, skuteczna walka z korupcją, reforma systemu finansowego i rozszerzenie kompetencji izb obrachunkowych, poprawa warunków prowadzenia działalności gospodarczej i inwestowania.

Jak łatwo się domysleć, większość z tych postulatów nie została spełniona i w najbliższym czasie nie uda się ich  wdrożyć w życie. Co ciekawsze Ukraina działa na dwa fronty. Z jednej strony mówi o integracji z Unią Euriopejską , a z drugiej chce wejść do Unii Celnej  - Rosji , Białorusi i Kazachstanu.


 Ukraina zostanie członkiem stowarzyszonym Unii Celnej (UC) Rosji, Białorusi i Kazachstanu - podał w czwartek portal internetowy ukazującego się w Kijowie opiniotwórczego tygodnika "Dzerkało Tyżnia", powołując się na źródła w rządzie Ukrainy.
Takie ustalenia miały zapaść po rozmowach prezydenta Wiktora Janukowycza z prezydentem Rosji Władimirem Putinem, do których doszło 4 lutego - poinformował tygodnik.


Jak zachowa się Unia?

Wygląda na to, że zrobi wszystko, aby umowę stowarzyszeniową z Ukrainą podpisać, bo jest to jedyny sposób na podwyższenie  PKB. Nie ważne jakie będą konsekwencje  tego kroku - ważne by obecni politycy mieli zapewniony spokój i nie martwili się o pesymistyczne nastroje wśród obywateli .Wysokie PKB uspokoi opinię publiczną i da czas elitom na wymyślenie kolejnego fortelu.


Mimo karygodnych zaniedbań  Ukrainy związanych z przygotowaniami do podpisania umowy stowarzyszeniowej,  komisarz  d.s. rozszerzenia Unii wypowiada się w dość łagodnym tonie...

Nie możemy podejmować zobowiązań w ramach umowy stowarzyszeniowej z państwem, które nie ma własnego niezależnego prawa, w którym decyzje dotyczące zagranicznej polityki handlowej podejmuje ktoś inny" - mówił  komisarz ds poszerzenia Unii.. Fuele zaznaczył, że Bruksela nie będzie występowała przeciwko współpracy Ukrainy z Unią Celną, dopóki nie będzie to kolidowało z ustaleniami zawartymi w umowie stowarzyszeniowej z UE, obejmującej umowę o strefie wolnego handlu.

Unia podpisuje umowy z krajami zupełnie nieprzygotowanymi do współpracy  ,... a potem dziwimy się, że kraje wspólnoty występują o pomoc finansową dla ratowania budżetów .

Obecna Unia nie jest tą , do której mieliśmy należeć ...


                                                                    *   *   *

 Źródło:
http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,13565009,Ukraina_zgodzila_sie_na_stowarzyszenie_z_rosyjska.html#ixzz2NeLGzRMx
http://pl.euabc.com/word/67
http://www.geopolityka.org/info-ecag/2070-ukraina-ue-negocjacje-stowarzyszeniowe-bez-konca

poniedziałek, 1 kwietnia 2013

Angela Merkel sprowadzi na nas kłopoty.

 Polska   Strefa euro    Kraje poza strefą    Rosja    Świat   Ekonomia   Zdrowie   Uśmiechnij się
                                                                     Wiadomości         
___________________________________________________________________________________

 Okazuje się, że wybory w Niemczech do których dojdzie w drugiej połowie bieżącego roku będą miały ogromny wpływ na całą Europę.  Chorobliwe dążenie obecnej kanclerz do utrzymania władzy, doprowadzi Europę do wielkich kłopotów.

Kampania przedwyborcza w Niemczech już trwa i da się zauważyć na każdym kroku. Pani kanclerz ociepla swój wizerunek jak może: rozpowszechnia informacje o polskich korzeniach, pozwala się fotografować w czasie wielkanocnego odpoczynku na włoskiej wyspie czy wreszcie odwiedza w prywatnym domu we Włoszech zwolnionego z pracy pracownika hotelu.  "Pijar" działa doskonale, ale pogarszające się dane płynące z niemieckiej gospodarki spędzają pani Merkel sen z powiek. Jak zapewnić sobie zwycięstwo, skoro społeczeństwo zauważa, że aktywność przemysłowa w kraju spada, a obywatele coraz bardziej się zadłużają ?.

Pani kanclerz postanowiła upiec dwie pieczenie przy jednym ogniu, a kozłem ofiarnym ma być ... cała Unia Europejska. Jest o co walczyć. Jeśli Angela Merkel doprowadzi do sytuacji, gdy Turcja będzie mogła wejść do Unii, to cała społeczność turecka mieszkająca w Niemczech, opowie się w wyborach za obecną kanclerz. Przyszłość maluje się  kolorowo, pozostaje tylko zrealizować plan. Społeczność turecka w Niemczech liczy 2,7 miliona osób i to ich  należy pozyskać jako wyborców CDU i pani kanclerz.

 Rynek turecki to ogromny potencjał dla sprzedaży niemieckich produktów.  Blisko 80 milionów obywateli mieszkających w Turcji  to duże możliwości dla niemieckich firm, co zapewni Niemcom wzrost PKB, a co najważniejsze - umożliwi utrzymanie miejsc pracy, bez wprowadzania drastycznych, a niepopularnych reform. Nie dziwi więc zaskakująca decyzja Angeli Merkel, która udała się w lutym bieżącego roku do Turcji, aby namawiać jej polityków do swojego pomysłu..


 Kanclerz Niemiec Angela Merkel opowiedziała się przed rozpoczynającą się w niedzielę wizytą w Turcji za przyśpieszeniem rozmów o wejściu tego kraju do UE. Mówiła o potrzebie otwarcia nowego rozdziału w negocjacjach z Ankarą.

Nie tylko Merkel namawia rodaków do rozszerzenia Unii o Turcję. Czyni to również minister spraw zagranicznych  Guido Westerwelle. Oboje dokładnie wiedzą o co grają - władza uzależnia i trzeba o nią walczyć na różne sposoby, a że przy okazji wbije się nóż w europejską gospodarkę, to już ich nie obchodzi.
A jeszcze nie tak dawno - w chwili szczerości , pani kanclerz zupełnie inaczej oceniła zjawisko wielokulturowości w Niemczech.

– Wielokulturowe społeczeństwo w Niemczech, gdzie żyje ponad 7 mln osób z cudzoziemskim rodowodem, w tym około 4 mln muzułmanów, poniosło „całkowitą porażkę" – orzekła Angela Merkel w październiku 2010 roku.

Kilka miesięcy później poparł ją David Cameron, który stanowczo wypowiedział się na temat zagrożenia związanego z napływem imigrantów z innych kręgów kulturowych niż Europa.

Premier Wielkiej Brytanii David Cameron powiedział uczestnikom Monachijskiej Konferencji o Bezpieczeństwie, że polityka "państwowej wielokulturowości" nie przyniosła oczekiwanych rezultatów. Opowiedział się za bardziej zdecydowaną obroną zachodnich wartości liberalnych.
Według Camerona, Wielka Brytania musi bardziej energicznie bronić swojej tożsamości narodowej aby zapobiec krzewieniu się różnych form ekstremizmu. Tym samym dał do zrozumienia, że rząd brytyjski zajmie twardsze stanowisko wobec ugrupowań propagujących islamski ekstremizm.


Co chce nam zafundować żądna władzy Angela Merkel?

Przede wszystkim napływ imigrantów tureckich, którzy nie chcą się integrować z innymi społecznościami. Przywożą ze sobą własną kulturę i własne przyzwyczajenia. Żyją w swoich kręgach, nie garną się do nauki i nie grzeszą pracowitością. Jeśli tylko mogą - żyją na zasiłkach, obciążając tym  w niebezpieczny sposób budżety państw.

- Jeśli w Europie Zachodniej pojawiają się protesty przeciwko imigracji, to nie dlatego, że Turek czy Węgier pracuje w naszych firmach, ale przede wszystkim wskutek dyskomfortu związanego z  różnicami kulturowymi. Prawdziwym problemem jest brak asymilacji. Te społeczności na ogół nie tylko się nie asymilują, ale wręcz zamykają się w swoich kręgach. W założeniu o konieczności wspierania się imigracją wiele jest iluzji, mitów i niedopowiedzeń. - Andrzej Lubowski ,publicysta ekonomiczny.

Nie tylko Niemcy i Brytyjczycy mają problemy z islamskimi imigrantami. Podobnie dzieje się we Francji, Austrii czy Belgii. Obcokrajowcy tworzą własne enklawy, fanatycznie przestrzegają rytuałów starając się przy tym zdominować europejską religię i kulturę.  Nasi goście domagają się zdjęcia z miejsc publicznych krzyży - chociaż to oni powinni dostosowywać się do  rzeczywistości Starego Kontynentu, a nie na odwrót. Sami lansują własną religię i zabiegają o budowę kolejnych meczetów, tak obco wyglądających w europejskim krajobrazie.
Wprowadzanie na siłę  religii i zwyczajów pochodzących z innych kręgów kulturowych, często doprowadza do wielu konfliktów.

Nie da się zmienić mentalności Turków i wiemy to po przykładzie Niemiec. To właśnie Niemcy są symbolem porażki  "Multikulti" , a potwierdzeniem tego niech będą bulwersujące słowa premiera Turcji wypowiedziane w 2011 roku podczas wizyty w tym kraju:

Nie dajcie się asymilować. Uczcie się najpierw tureckiego, a potem niemieckiego - radził żyjącym w Niemczech Turkom turecki premier Recip Erdogan.

Zanim wypowiemy się na temat przystąpienia Turcji do Unii Europejskiej - dobrze się zastanówmy. Europy nie stać na kolejnych imigrantów, którzy nie tylko , że się nie asymilują, ale - nie chcąc się uczyć i pracować, stają się obciążeniem dla uczciwych podatników. Zachcianka kanclerz  Angeli Merkel może spowodować pogłębienie kryzysu gospodarczego całej Unii...



             POLEĆ STRONĘ ZNAJOMYM. RAZEM MOŻEMY WIELE ZMIENIĆ!

                                                                  *    *    *


Źródło:

http://m.forsal.pl/makroekonomia/wskaznik-pmi-dla-przemyslu-niemiec-spadl-do-489-pkt-w-marcu
http://swiat.newsweek.pl/merkel-chce-dalej-byc-kanclerzem,94071,1,1.html
http://pl.wikipedia.org/wiki/Lista_pa%C5%84stw_%C5%9Bwiata_wed%C5%82ug_liczby_ludno%C5%9Bci
http://wiadomosci.onet.pl/swiat/angela-merkel-chce-przyspieszenia-rozmow-z-turcja-,1,5428825,wiadomosc.html
www.wprost.pl/ar/232344/Multikulti-bez-multi/?I=1463
http://www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20100327/REPORTAZ/744947937
http://wyborcza.pl/1,76842,9179906,Turecki_premier_drazni_Niemcow.html#ixzz2PQIIp5Jv

Skorumpowana Komisja Europejska.

 Polska   Strefa euro    Kraje poza strefą    Rosja    Świat   Ekonomia   Zdrowie   Uśmiechnij się
                                                                     Wiadomości           
___________________________________________________________________________________


Jeśli w dobie szalejącego kryzysu , ktoś podejmuje decyzje powodujące zwiększenie kryzysu - to musi  być chory na umyśle, albo ulec silnemu lobbingowi. Oczywiście obydwa powody mogą iść w jednej parze. Tak dzieje się zapewne  w przypadku Komisji Europejskiej, która właśnie rozpoczęła konsultacje w sprawie polityki klimatycznej i energetycznej UE do 2030r. Co tym razem wymyślili eurobiurokraci?

Posiłkując się wiadomościami wyssanym z palca na temat wpływu działalności  człowieka na zmiany klimatu chcą zaproponować nowe , wiążące cele redukcji emisji CO2 i udziału energii ze źródeł odnawialnych.

Dla pani komisarz UE ds. klimatu Connie Hedegaard redukcja emisji CO2 o 30% do 2030 roku okazuje się być planem   mało ambitnym . Teraz w grę wchodzi redukcja o 40%...

Może zaproponujmy od razu 95%..., bo te 5% zostawimy na dwutlenek węgla, który produkuje ludzki organizm. Ludzi chyba nie będziemy eliminować, ani nie przestawimy na  oddech bez zawartości dwutlenku węgla?

Co lub kto  miesza w polityce klimatycznej Unii, że mamy tak absurdalne pomysły?

Na pewno jest to silne lobby atomistyki jądrowej , jak również przedstawiciele rosyjskiego biznesu,  którzy najchętniej przestawiliby wszystkie kraje na energię pozyskiwaną z rosyjskiego gazu.

Pierwszy głos na temat nowego pomysłu KE napłynął z Wielkiej Brytanii, któremu warto  bliżej się przyjrzeć.

Rząd Davida Camerona opowiada się  przeciwko wprowadzeniu wiążącego celu w zakresie energetyki odnawialnej. W to miejsce proponuje ustanowienie ogólnego celu redukcji emisji i pozostawienie krajom członkowskim dowolności co do sposobu jego osiągnięcia.

Co oznaczają te słowa?
Na pewno to, że politycy podlegają silnym naciskom grup biznesu, które  za wszelka cenę chcą  pozyskać klientów na odbiór lansowanej przez nich  technologii pozyskiwania energii. W grę wchodzi jak zwykle rosyjski Gazprom i silne lobby atomistyki jądrowej, z naciskiem na przymiotnik - francuskiej..


 Gazprom gotów jest sprzedawać swój gaz na granicy opłacalności, byle tylko wciągnąć w Nord Stream kolejnych europejskich graczy. Brytyjski koncern British Petroleum zamierza współfinansować rozbudowę Nord Streamu. Chodzi o przedłużenie biegnącego po dnie Bałtyku gazociągu o nowy odcinek z Niemiec do Wielkiej Brytanii. Trwają rozmowy w tej sprawie – donosi „Wall Street Journal”.
Mamy więc już pierwszy punkt zaczepienia. Rząd Davida Camerona jest pod urokiem Putina, który zrobi wiele by zyskać sojusznika w walce z gazem łupkowym i węglem jako źródłami pozyskiwania energii.  

Oprócz wsparcia na energetyce gazowej , rząd brytyjski opowiada się za   kontynuacją inwestycji w energetykę atomową i czyste technologie węglowe.

Brytyjscy politycy nastawieni są na budowę elektrowni atomowych, które powstają przy współudziale francuskich firm, więc łatwo się domyślić, że to one są zainteresowane tym, aby Europa ograniczała emisję CO2. Przekonanie tak dużego państwa jak Wielka Brytania do inwestowania w energię atomową to duży sukces. Głos tego kraju będzie miał decydujący wpływ na dalsze działania KE.

Brytyjski urząd dozoru jądrowego ONR wydał pierwszą od 25 lat licencję na budowę nowej elektrowni jądrowej. Chodzi o siłownię Hinkley Point C, którą planuje zbudować kontrolowana przez francuski EDF firma NNB Generation Company - informuje PAP.


No to już wiemy w jakim kierunku zmierzają konsultacje. Donald Tusk zyskuje sojuszników by przekonać polskich obywateli o konieczności budowy elektrowni atomowej. Zawsze można  powołać się na decyzję KE , która zmusi nas do redukcji CO2... i to o 40% !!!

Chiny, USA, Kanada to kraje emitujące największą ilość CO2 węgla do atmosfery. One nie bawią się w redukcję emisji, bo walka ze zmianami klimatu, to walka z wiatrakami. Swoją gospodarkę opierają o najtańsze źródła energii, a do takich należy m.in. węgiel, którego Polska ma  pod dostatkiem. Okazuje się, że czarne złoto jak niegdyś nazwano węgiel stało się największym wrogiem Unii Europejskiej. Zaraz po nim jest gaz łupkowy, którego Unia również nie potrzebuje, bo przez jego zasoby Putin wpada w histerię...

Nie wygramy z prawami natury, ani z fizyką ruchu Ziemi. Naszą rolą jest dbanie o zasoby leśne i o rzeki, ale tego Komisja Europejska nie wzięła pod uwagę rozpoczynając konsultacje dotyczące zmian klimatu.

Przerażająca jest siła lobbingu, który niszczy gospodarkę Unii , robiąc ją niekonkurencyjną wobec rynku chińskiego czy USA. Jedynym skutkiem obecnych konsultacji zainicjowanych przez  KE będzie pogłębianie się kryzysu gospodarczego w krajach gdzie przemysł oparty jest na węglu, do których należy m.in Polska. Czy o to chodzi unijnym politykom?
Czas  zastanowić się nad tym komu służy Unia - obywatelom , czy silnym grupom biznesu, których jedynym celem jest pomnażanie własnych pieniędzy?
A co z klimatem?
W przypadku , gdy  swoją batalię wygrają skorumpowani politycy - będzie dobry klimat dla inwestycji związanych z energetyką jądrową i rosyjskim gazem .
Klimat Ziemi  nadal będzie podlegał prawom natury.


Uśmiechnij się :


                   POLEĆ STRONĘ ZNAJOMYM. RAZEM MOŻEMY WIELE ZMIENIĆ!

                                                                  *    *    *

Źródło:

http://forsal.pl/artykuly/664788,gazprom_zdobywa_europe_gazociag_nord_stream_siegnie_wielkiej_brytanii.html
http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/wielka;brytania;nie;poprze;planow;redukcji;co2,163,0,1277859.html