poniedziałek, 7 października 2019

WYJAŚNIAMY NA CZYM POLEGA PODSTĘP POLITYKÓW PO I PiS WYMIERZONY W POLAKÓW. Rola Lewiatana...

                                              

2 stycznia 2018r na łamach gazety "Rzeczpospolita" ukazał się  list otwarty, adresowany do premiera Morawieckiego w sprawie przystąpienia Polski do strefy euro. Sygnotariusze listu, wśród których znaleźli się znani polscy ekonomiści, zwrócili premierowi uwagę na fakt, że politycy powinni dokonać wyboru, czy chcą  by Polska była w strefie wpływów Unii Europejskiej, czy Rosji.

     Wśród podpisów pod listem do premiera, znalazły się takie nazwiska jak  Marek Belka, Stanisław Gomułka, Jerzy Hausner...,  jest rownież pani Henryka Bochniarz, była prezydent konfederacji Lewiatan, a obecnie przewodniczaca Rady Głównej tej organizacji. I to właśnie ta osoba będzie przedmiotem naszych rozważań.

       Konfederacja Lewiatan reprezentuje interesy polskich przedsiębiorców prywatnych. Prowadzi bardzo szeroką dzialalność i jako jedyna spośród polskich organizacji biznesowych ma swoje stałe przedstawicielstwo nawet w Brukseli.

     Bierze również czynny udział w organizowaniu Kongresu Kobiet, na którym pojawiają się feministki o anykatolickich poglądach, a także znani panowie wspierający poglądy kobiet  uczestniczących w kongresie.

     Konfederacja przyznaje równiez co roku 4 nagrody. Wśród nagrodzonych pojawiają się same znane nazwiska takie jak
Marek Belka, Jerzy Hausner, Andrzej Kożmiński, Wiesław Rozłucki ..  Jerzy Buzek, Elzbieta Bieńkowska, Danuta Hubner, Janusz Lewandowski...  Leszk Balcerowicz, Tadeusz Mazowiecki , Władysław Bartoszewski.

A TERAZ UWAGA! Przechodzimy do najważniejszych informacji:

Nagrodę Specjalną w roku 2008 otrzymał   Marek Edelman - bohater i legenda powstania w gettcie warszawskim. Kim był naprawdę?  Proszę  przeczytać fragment opisu, który zamieścił w swojej książce:

               "A oto jak wyglądała codzienna walka Żydowskiej Organizacji Bojowej, nim do getta 19 kwietnia 1943 roku wkroczyli Niemcy. Marek Edelman wspomina o tym w książce pt. “Strażnik” na str. 76:
My, bundowcy, byliśmy jedyną organizacją polityczną mającą pieniądze. Nowojorska organizacja robotnicza, do której należał szef amerykańskich związków zawodowych Dubiński, od samego początku przysyłała pieniądze. Natomiast syjoniści nie mieli ani grosza. Ich towarzysze z Palestyny porzucili ich. Żeby wystarać się o broń, urządzaliśmy “eksy”, czyli ekspropriacje. Chodziło się do bogatych Żydów, do przemytników czy do żydowskich policjantów, terroryzowało się ich i zabierało forsę. Kasę Judenratu ograbiliśmy na setki tysięcy złotych, obrabowaliśmy też przedsiębiorstwo aprowizacyjne. Posunęliśmy się nawet do porwania. Lichtenbaum, przewodniczący Judenratu po Czerniakowie, odmówił pieniędzy. Uwięziliśmy więc jego syna. Trzymaliśmy go przez 12 godzin. Do Lichtenbauma napisaliśmy, że trzymamy chłopca z nogami zanurzonymi w cebrzyku z lodowatą wodą, tak że na pewno nabawi się choroby.
Przyszli z pieniędzmi. Innym razem żydowski policjant, zresztą skurwysyn, nie chciał dać nam pieniędzy. Przyszliśmy do niego około czwartej, gdy termin ultimatum upływał. – Nie chcesz dać? – spytaliśmy i zastrzeliliśmy go. Po tym zdarzeniu wszyscy płacili. W sumie pieniędzy nam nie brakowało. To my byliśmy prawdziwą władzą w getcie. To my decydowaliśmy, jak mają żyć ludzie, którzy pozostali w getcie. Nazywali nas “partią”. Gdy partia coś kazała, było to wykonywane. (…) Tylko w marcu 1943 roku wykonaliśmy trzy wyroki śmierci na kolaborantach."

       Pozostaje jeszcze do przedstawienia Wolfgang Schauble - jedyny obcokrajowiec w grupie nagrodzonych przez Kongres Lewiatan. Otrzymał  nagrodę specjalną w 2016 r. Postać znana - w Niemczech w rządzie Ageli Merkel piastował urząd  ministra finansów ( do pażdziernika 2017r).

     Dlaczego Konfederacja Lewiatan nagrodziła właśnie tego polityka, skoro  ma on na swoim koncie co najmniej dwie afery dotyczace wzięcia łapówek od handlarza bronią...


Jaką osobą jest Wolfgang Schauble? W Niemczech mówią o nim  "Wielki Brat". Najchętniej zrobiłby z Niemiec państwo policyjne. Chciał, aby odpowiednie służby mogły monitorować komputery zwykłych obywateli, Gdy pomysł nie zyskał uznania zaproponował, żeby zmienić konstytucję.  Wpadł również na pomysł utworzenia "obozów internowania" dla osób, którym nie można udowodnic przestępstwa, ale istnieje przypuszczenie, że mogły się jego dopuścić.

      No cóż, organizacja pani Bochniarz nagradzała osoby, które niekoniecznie powinny być stawiane na piedestale, ale ze względu na swoje kontakty i możliwości, zostały zauważone przez konfederację.

      I tak rozwikłaliśmy kolejną zagadkę dotyczącą polskich polityków i biznesmenów... Tak jak napisał w swojej książce Marek Edeleman: mamy dwie partie - jedna wspierana jest przez Amerykanów, druga przez tych. co zajmują tereny Palestyny... Obie  wspierane są przez siły zewnętrzne nieprzychylne Polsce, dlatego  dbają o interesy swoich mocodawców, a nie o interesy Polski... Gdy władzę przejmuje PO - to zwracamy warszawskie kamienice potomkom Zydów, którzy mieszkają w Izraelu... Jak ster władzy przejmuje PiS, to Kongres Stanów Zjednoczonych uchwala tzw. ustawę 447, która pozwala na to, by USA poprzez swoje kanały dyplomatyczne wspierały odzyskiwanie pożydowskich majątków bezspadkowych. Stany Zjednoczone mają wspomagać międzynarodowe organizacje wspierające ofiary Holocaustu.... 
BĄDŹMY CZUJNI!

.Linku do powyższego wpisu (ze względu na ocenurowanie przez polityków) nie można zamieszczać na wielu forach internetowych m.in na stronach:  Sympatycy Koalicji Obrońców Demokracji, KOD i na YouTube... Proszę o rozpowszechnianie wiadomości zawartych w tekście , poprzez własne kanały informacyjne. Dziękuję.

Źródło:
http://www.rp.pl/Finanse/301019939-Przyjecie-euro---list-otwarty-Premierze-Morawiecki-juz-czas-na-euro.html
http://wyborcza.biz/biznes/1,147582,18359793,drugie-zycie-wolfganga-schauble.html
http://www.dw.com/pl/kwity-z-panamy-obciążają-drukarnię-federalną-co-wiedział-minister-finansów/a-19176812
http://www.bibula.com/?p=982
https://pl.wikipedia.org/wiki/Konfederacja_Lewiatan

9 komentarzy:

 1. Szanowna Autorko :)
  Z pewnością przytoczone przez Panią fakty mają pokrycie w rzeczywistości. Czy jednak można na ich podstawie wyciągnąć sugerowane przez Panią wnioski?
  Nie wiem, ile ma Pani lat i w związku z czym, czy pamięta Pani czasy przed 1989 rokiem, ale ja pamiętam. To był równy podział nędzy. Polska była krajem zacofanym technologicznie, biednym, ze społeczeństwem, które nie posiadało kwalifikacji potrzebnych do rozwoju państwa. Tak dla przypomnienia - wyższe wykształcenie posiadało około 8 procent Polaków. Z małymi wyjątkami NIE POSIADALIŚMY ANI KAPITAŁU, ANI TECHNOLOGII potrzebnych do funkcjonowania kraju w otaczającym go świecie. Nasze zapóźnienie sięgało XVI wieku i miało początek w procesie zwanym DUALIZMEM GOSPODARCZYM. Kiedy na zachodzie Europy powstawała klasa średnia z coraz bogatszego mieszczaństwa, u nas umacniał się feudalizm. Potem Szwedzi złupili nas bardziej niż Niemcy w czasie II WŚ, następnie Polska zniknęła z map świata, a gdy już się pojawiła, dotknęło nas nieszczęście komunizmu. BYLIŚMY BIEDNI OD WIEKÓW.
  Poza tym po 1989 roku społeczeństwo było zdemoralizowane, panowało ogólne przeświadczenie, powstałe na skutek blisko pięćdziesięciu lat panowania chorego socjalizmu, iż żeby coś mieć, to trzeba to ukraść. W Europie zachodniej kumulacja kapitału, również na poziomie gospodarstw domowych, miała czasami prawie 300-letnią historię.
  Po roku 1989, a zwłaszcza po 2004, to wszystko zaczęło się zmieniać. Proszę mi wierzyć, że teraz, gdyby znalazła się Pani gdzieś na Zachodzie albo gdzieś w Polsce i nie wiedziała Pani, gdzie jest, to ciężko było Pani stwierdzić na pierwszy rzut oka różnicę pomiędzy Polską a Zachodem.
  Oczywiście, istnieją duże różnice pomiędzy poziomem życia tu i tam, ale jak napisałem wyżej, geneza tego stanu rzeczy ma prawie 300 lat.
  Nasza integracja z Zachodem jest historyczną szansą. Nie było takiej od wieków. Pracowaliśmy na to bardzo ciężko przez ostatnie 27 lat. Czy uda nam się dalej poprawiać nasz poziom życia i wyrównywać poziom zamożności z krajami rozwiniętymi? Niestety, jestem w tym temacie sceptyczny. Polacy dali się okłamać - mówiąc szczerze nawet nie wiem komu - uwierzyli w nacjonalistyczne androny.
  Nie jestem zwolennikiem teorii spiskowych, ale moim zdaniem dezintegracja Polski z UE leży tylko w interesie KK I Rosji. Ci pierwsi boją się, że Polski nie da się na skutek integracji dalej okradać, ci drudzy, że Polska całkowicie uwolni się od ich wpływów.
  Jeżeli Polska ma być bogata i bezpieczna, to nie ma alternatywy dla dalszej integracji z UE i wprowadzenia euro. Jeżeli zmienimy kurs, to być może znowu na kilkaset lat skażemy się na biedę, a może nawet na kolejny niebyt Polski na mapie świata.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo przemyślany komentarz. W 100% się zgadzam a ludziom którzy marzą o powrocie Polskiej potęgi polecam popatrzeć na Ukrainę i Białoruś - oni myśleli, że dadzą radę sami. Jak się skończyło, wiemy. Teraz są czasy pokoju, powinniśmy umacniać sojusze, edukować społeczeństwo, rozwijać gospodarkę i się zbroić. Pozdrawiam!

   Usuń
  2. I nie przeszkadza Pani ( panu), że polscy politycy i osoby bliskie partii PO wynoszą na piedestał tych co zabijali innych ludzi oraz tych co chcą niewinnych obywateli umieszczać w obozach internowania? Wygląda na to, że niektórym osobom marzy się 'Wielki brat"

   Usuń
  3. Jako komentarz warto przytoczyć ostatnie wersy bajki Adama Mickiewicza "Pies i wilk":

   „Co nie, to nie, bratku!
   „Lepszy w wolności kąsek ladajaki,
   „Niźli w niewoli przysmaki“.
   Rzekł (wilk) i, drapnąwszy, co miał skoku w łapie,
   Aż dotąd drapie.

   Usuń
 2. Euro czy PLN?
  Poczekajmy na inflację.
  I wszystko stanie się jasne.

  OdpowiedzUsuń
 3. za ten unijny dobrobyt dobrobyt placimy ogromna cene, w naszym kraju odbywa sie promocja zboczen na ogromna skale, przelewaja sie homo parady, GMO, gender - czy ta cena nie jest zbyt wysoka ?

  OdpowiedzUsuń
 4. Żydzi nie są żadnym narodem, to jest społeczność plemienna, której jedynym czynnikiem wiążącym jest lichwa i zbrodnia, a więc chodzi o społeczność lichwiarzy i zbrodniarzy. Żydzi to genetycznie szubrawcy, złodzieje i pasożyty. Henry Ford słynny producent samochodów powiedział, że żydowskim talentem jest życie z ludzi, nie z ziemi, ani z produkcji, ale z ludzi. Niech inni uprawiają ziemię, żyd, jeśli będzie w stanie, będzie ciągnął zyski z rolnika. Niech inni zajmują się handlem i przemysłem; żyd będzie eksploatował owoce ich pracy. To jego szczególny talent. Żydzi to naród wymyślony – jak pisze Shlomo Sand. To plemię najpodlejsze z podłych, bez etyki i z podwójną moralnością, plemię bezwzględne i pozbawione skrupułów, szczerze wierzące, że są stworzeni do władzy nad światem. Naród żydowski jako taki nigdy nie istniał, tylko został wymyślony przez ciemnych rabinów, którzy ubzdurali sobie, że Bóg ich wybrał do naprawy i przewodzenia światu. Kłamstwo to, jako talmudyczna bzdura powtarzane jest na całym świecie aż po dzień dzisiejszy. Żydzi to plemię wiecznych tułaczy, oszustów i złodziei. To plemię mącicieli, intrygantów i zdrajców…a jak potrzeba to i morderców !

  OdpowiedzUsuń
 5. Tu jest jakaś cenzura ?

  OdpowiedzUsuń
 6. A JA CHCĘ POWIEDZIEĆ ; SPRAWDZAM ! SPRAWDZAM 30 LAT.

  OdpowiedzUsuń