poniedziałek, 2 września 2019

Wybory 2019. Komu zawdzięczamy upadek polskich stoczni?



 
       Gdybyśmy przyjęli założenie , że upadek dużych firm w Polsce  nie był przypadkowy, a wynikał z pewnego rodzaju  umowy zawartej  w zaciszu unijnych gabinetów -  to zapewne większość z czytelników stwierdziłaby, że jest to wymysł osób specjalizujących się w tworzeniu spiskowych teorii. Niestety, wszystko wskazuje na to, że padliśmy ofiarą działań bezkompromisowych polityków, dla których najważniejszym celem jest zdobycie władzy.

     Nie trzeba nam tłumaczeń polityków, że polskie stocznie były nierentowne, że nie miały zamówień na budowę statków , że nie znaleziono strtegicznego inwestora...

     Odpowiedzi dotyczącej przyczyn upadku polskich stoczni należy szukać w prawie zapisanym w "Traktacie Lizbońskim" - umowie międzynarodowej podpisanej przez p. Lecha Kaczyńskiego, którego doradcą był Jarosław Kaczyński. Dodajmy, ze p. Lech Kaczyński brał czynny udział w ustalaniu treści poszczególnych artykułów zawartych w Traktacie Lizbońskim i dokładnie orientował się czego dotyczą.

    Proponuję zatem  pochylić się nad artykułem 107 Traktatu Lizbońskiego,  który mówi, że kraje Unii Europejskiej nie mogą  udzielać pomocy finansowej swoim przedsiębiorstwom, bo to zagraża konkurencji na rynku Unii.

Polskie stocznie  upadły, bo... w momencie gdy przeżywały chwilowe problemy, rząd nie mógł  przyznać im żadnych środków pomocowych...

W Traktacie mamy jednak jeszcze jeden zapis, który zostawia otwartą furtkę dla niemieckich firm położonych we wschodniej części Niemiec. Chodzi o tereny będące  po wojnie  pod kontrolą ZSRR... W tym przypadku rząd Niemiec dostał zielone światło na udzielanie pomocy finansowej  wszystkim potrzebującym firmom , nawet stoczniom.

Sekcja 2. Pomoc przyznawana przez państwa

Art.107. Działania zgodne z rynkiem wewnętrznym

1. Z zastrzeżeniem innych postanowień przewidzianych w Traktatach, wszelka pomoc przyznawana przez Państwo Członkowskie lub przy użyciu zasobów państwowych w jakiejkolwiek formie, która zakłóca lub grozi zakłóceniem konkurencji poprzez sprzyjanie niektórym przedsiębiorstwom lub produkcji niektórych towarów, jest niezgodna z rynkiem wewnętrznym w zakresie, w jakim wpływa na wymianę handlową między Państwami Członkowskimi.

2. Zgodna z rynkiem wewnętrznym jest:
a) ......
b) ......
c) pomoc przyznawana gospodarce niektórych regionów Republiki Federalnej Niemiec dotkniętych podziałem Niemiec, w zakresie, w jakim jest niezbędna do skompensowania niekorzystnych skutków gospodarczych spowodowanych tym podziałem. Pięć lat po wejściu w życie Traktatu z Lizbony, Rada, na wniosek Komisji, może przyjąć decyzję uchylającą niniejszą literę.


       Czy teraz rozumiecie Państwo co zaważyło na losie polskich firm? Rozumiecie, dlaczego politycy europejscy i ... liderzy polskich partii tak bardzo namawiali nas do zaakceptowania Traktatu Lizbońskiego, a w Irlandii doprowadzono nawet do drugiego referendum, aby tylko obywatele wypowiedzieli się na "tak" dla traktatu?

    Zapis w Traktacie Lizbońskim to nic innego jak zmowa dotycząca nieuczciwej konkurencji, która preferuje gospodarkę Niemiec , a niszczy przemysł innych krajów.

     Jak w takim razie polscy politycy i politycy innych krajów mogli pozwolić na powstanie takiego prawa? Czy Niemcy były bardziej poszkodowane przez komunistów niż np. Polacy? Cała Polska leżała w obszarze wpływów ZSRR , więc i my powinnismy korzystać z uprawnień, które otrzymały firmy ze wschodnich Niemiec.
 Treść artykułu zapisanego w Traktacie Lizbońskim jednoznacznie pokazuje, że parasol ochronny rozpostarto tylko nad niemiecką gospodarką.

    Mamy więc odpowiedź na pytanie, dlaczego niemieckie stocznie mogły być dofinansowane z budżetu państwa, a polskie musiały zamknąć swoje podwoje. Mamy również odpowiedź na pytanie , w jaki sposób liderzy PiS przyczynili się do upadku polskiego przemysłu. Nie trzeba kraść, wystarczy tworzyć nieuczciwe prawo i umiejętnie wprowadzać je w życie.  Bracia Kaczyńscy, a także pozostali liderzy naszych partii zapewne dokładnie byli zorientowanii, co Unia szykuje naszej gospodarce.

   Pamiętacie  Państwo atmosferę, którą stworzyli politycy, by przekonać Polaków do Traktatu Lizbońskiego? Prawdziwie komunistyczna propaganda...
Kto był przeciwny - był wrogiem postępu.

    Prezes Jarosław Kaczyński dobrze wiedział co robi, uczestnicząc w procesie ratyfikacji  Traktatu Lizbońskiego.  Szykował się do przejęcie władzy licząc na to, że Polacy nie skojarzą ze sobą   oczywistych faktów.


            Zbliżają się kolejne wybory, a my ... jesteśmy już trochę mądrzejsi...

 



Źródło:
http://www.arslege.pl/traktat-o-funkcjonowaniu-unii-europejskiej/k40/
http://www.rp.pl/artykul/718742.html
http://szczecin.gazeta.pl/szczecin/1,87121,11912852,Nowy_prezes_TF_Silesia__W_stoczni_byl_ordynarny_przekret.html#ixzz1xYnawM00
http://wiadomosci.wp.pl/kat,86874,title,Katarski-inwestor-czyli-podmiot-ktory-nie-istnial,wid,11772437,wiadomosc.html
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title,Co-Traktat-Lizbonski-zmieni-w-zyciu-Kowalskiego,wid,11656151,wiadomosc.html?ticaid=1e9ef




__________________________________________________________________________________________                                                  
                                                OŚWIADCZENIE

Oświadczam, że treści zawarte w niniejszym blogu, zawierają subiektywne
spostrzeżenia autorki , a inicjatywa Mądra Polska - Marioli Grabowskiej, nie
jest wzorowana na inicjatywach i  programach osób trzecich. Ewentualna
zbieżność nazw jest  przypadkowa.

____________________________________________________________________________

4 komentarze:

  1. Ani slowa o zwiazkach zawodowych, tylko wielka polityka. Slabe to pisanie.Pis nie zgodzil sie tylko na sprzedaz, czym sie tez przysluzyl do upadku.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Tekst wskazuje na zapisy w Traktacie Lizbońskim, które uniemożliwiają udzielanie pomocy finansowej państwa dla firm zadłużonych. Zapis w traktacie zabrania tego robić Polsce, ale już zezwala rządowi niemieckiemu .... Zagadnienie dotyczące kierownictwa stoczni i wpływ polityków na ich pracę - to temat na odrębny artykuł.

      Usuń
    2. Bzdura. Są jasne klarowne reguły pomocy publicznej. Polskie stocznie przejadły pomoc i nic się w nicj nie poprawiło. Ot cała zagadka.

      Usuń
  2. Może przypomnę , że w listopadzie 2008r po czterech latach postępowania, Komisja Europejska stwierdziła, że pomoc państwa udzielona Stoczni Gdynia i Stoczni Szczecińskiej łamie postanowienia Traktatu UE w sprawie pomocy państwa, powodując nadmierne zakłócenia konkurencji na wspólnym rynku. Dlatego też Komisja zadecydowała, że pomoc ta musi zostać zwrócona... Powody takiej decyzji znajdzie Pan w artykule … - nasi politycy dopuścili do karygodnego zapisu, który preferował stocznie niemieckie...

    OdpowiedzUsuń

Pamiętaj, żeby komentarz zawierał merytoryczne treści odnoszące się do komentowanego artkułu.