wtorek, 17 lipca 2012

Dla kogo pracuje polski rząd? Pomóżmy polskim firmom budowlanym!

SOS SOS SOS SOS SOS SOS SOS SOS SOS SOS SOS SOS SOS SOS SOS SOS SOS SOS
    Rząd na dzisiejszym posiedzeniu nie miał nawet  zamiaru zająć się sprawą upadających firm budowlanych.

Dlaczego?
Bo nie lubi Polski i Polaków?.... Bo Putin ma inne plany odnośnie Polski? Bo szkoda pieniędzy na gospodarkę, lepiej przeznaczyć je na przyjemności?

    Tak, tak..., Kpię sobie, bo nic innego nie przychodzi mi do głowy, gdy dowiaduję się o czym  dzisiaj rozmawiali panowie z rządu. Dla nich ważniejsza jest ustawa o kontroli skarbowej, bo dzięki niej jeszcze więcej z nas wycisną pieniędzy... Pomyślą też co by tu jeszcze sprzedać,  aby   tylko zasilić państwową i partyjną  kasę ... oraz zmniejszą kary  dla nieuczciwych hodowców, co to karmią zwierzęta mączkami mięsno-kostnymi. Wszak Unia i nasi politycy mają nadzieję, że zapomnieliśmy już skąd się bierze i co to jest choroba "szalonych krów". Liczą na to, że powoli uda się  znieść zakaz stosowania mączki mięsno - kostnej w karmieniu zwierząt. Na razie... zmniejszane się kary za jej wykorzystanie .
Oby tak dalej Panowie...Widać jak wielki wpływ mają na Was nieuczciwi lobbyści...

    Może przypomnę Panom, że mamy w Polsce większe problemy.  Firmy budowlane borykają się z  kłopotami, które w dużej mierze wynikły ze złego prawa budowlanego funkcjonującego w naszym kraju - za które jesteście odpowiedzialni WY ... panowie politycy .
 Upadają bo zleceniodawcy prac nanosili liczne poprawki w trakcie wykonywania usługi, co podrażało jej koszta i przedłużało czas zakończenia budowy. Dodatkowymi  kosztami i nowymi zadaniami obciążone były firmy wykonawcze... , a teraz , gdy potrzebują pomocy rząd odwraca się do nich tyłem...
 Fiskus wyciska z nich podatek VAT, mimo, że same nie dostały zapłaty. Zleceniodawcy nakładają kary za nieterminowe zakończenie prac, choć termin uległ wydłużeniu z ich winy...

    Kim są nasi politycy nie rozumiejący, że budownictwo to jedna z tych dziedzin gospodarki, która ma wpływ na inne sektory, w tym na bankowość?
Czy trzeba kataklizmu i upadków banków , by panowie podjęli jakiekolwiek działania?
Nie potrzeba nam tłumaczeń pseudo ekspertów przekonujących opinię publiczną, że banki są bezpieczne. Potrafimy kojarzyć fakty.

Upadające firmy budowlane są zaangażowane w budowę wielu kosztownych inwestycji, na które zaciągnęły kredyty. Już dzisiaj wiemy, że sytuacja w budownictwie zachwiała płynnością Idea Premium, jednego z funduszy inwestycyjnych z grupy Idea TFI.

" By poszukać pieniędzy na spłatę wszystkich, którzy chcą zwrotu pieniędzy, zawiesił na dwa tygodnie odkupywanie jednostek uczestnictwa. To drugi taki przypadek w historii polskich funduszy inwestycyjnych...
...Nie wiadomo w jakiej sytuacji płynnosciowej są inne fundusze inwestujące w obligacje korporacyjne i czy nie grozi im również zawieszenie wypłat. W zeszłym miesiącu aż 30 funduszy odczuło bankructwo jednej z największych polskich spółek budowlanych - PBG..."

    Zaczyna się od funduszy, a kończy na bankach.
Dzisiaj dowiadujemy się , że problemy mogą dotknąć bank PKO SA, którego właściciel - włoski bank UNICredit ma spore problemy nazwane przez agencję ratingową jako "istotnym uzależnieniem od rynków zewnętrznych".

   Kto wie,czy nie jest to ostatni moment, żeby ustrzec gospodarkę przed katastrofą ?.
Rząd musi ratować polskie firmy - szczególnie te, które swoją działalność opierają na wysokich kredytach. Pomysł rzucony przez Waldemara Pawlaka ma naprawdę  sens...

"Pomoc mogłaby polegać na przykład na wykupie obligacji, które firmy wyemitowałyby na rynek na warunkach komercyjnych" - powiedział Pawlak w TVN CNBC.
.... ministerstwo gospodarki może angażować się w kwestię rozwiązania problemu firm budowlanych na poziomie regulacyjnym. Natomiast instrumenty, które mogłyby być wykorzystane przy realizacji planu, znajdują się w obszarze działania MSP (Agencja Rozwoju Przemysłu) i resortu finansów (BGK)."

Ktoś powie, że .... nie ma na to pieniędzy.

Nic bardziej mylnego. Pożyczamy pieniądze na lewo i prawo dla krajów strefy euro, borykających się z problemami finansowymi. Uszczuplamy swoje rezerwy, by ratować innych, a swoim firmom odmawiamy pomocy!
 Pan Donald Tusk deklaruje wszem i wobec, że Polska udzieli pożyczki Międzynarodowemu Funduszowi Walutowego , a nie reaguje na krzyk rozpaczy polskiej gospodarki !!!

Kim jesteście Panowie rządzący? Polakami czy ... sprzedawczykami?

"...W bieżącym roku struktura rezerw może się nieco zmienić – za sprawą zapowiedzianej pożyczki, jakiej NBP miałby udzielić MFW (pieniądze byłyby przeznaczone na ratowanie znajdujących się w kryzysie państw strefy euro). Chodzi o kwotę blisko 6,3 mld euro. Dodatkowo NBP już w ubiegłym roku zgodził się pożyczyć Funduszowi nieco ponad 3 mld euro w ramach tzw. Nowych Porozumień Pożyczkowych..."

Komu mają służyć rezerwy NBP ? Przede wszystkim państwu polskiemu...

"...NBP: Oficjalne aktywa rezerwowe wzrosły w maju o 1.510,9 mln euro do 79.155,4 mln euro – podał w środę Narodowy Bank Polski. Bank centralny zaznacza, że w przeliczeniu na euro jest to poziom najwyższy w historii..."

Zamiast udzielać bezsensownych pożyczek innym państwom - ratujmy polskie firmy budowlane... Jeśli rząd tego nie rozumie, to znaczy, że utracił zdolność rządzenia naszym krajem...
Mam nadzieję, że Polacy to widzą....     Media karmią nas bezsensownymi tematami, ukrywając to, co dla kraju najważniejsze.
Nie mówi się prawdy o stanie gospodarki, przemilcza się tematy niewygodne typu... ogromne protesty  w Japonii przeciwko energetyce jądrowej, bo to zepsułoby plany rządu. Polacy muszą myśleć tak jak chce rząd. - musimy zaakceptować budowę elektrowni jądrowej.

    Już teraz przygotowywany jest plan działania, mający na celu uniemożliwienie połączenia Zakładów Azotowych w Puławach z zakładami w Tarnowie. Wystarczy poczytać informacje, by zauważyć, jak media manipulują informacjami , przygotowując nas na informację  o braku zgody na połączenie ze względu na monopol.

 "...Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydała zgodę na przejęcie przez spółkę Synthos kontroli nad Zakładami Azotowymi Puławy - poinformował we wtorek UOKiK...."
W takim połączeniu - UOKIK nie widzi praktyk monopolistycznych Zobaczymy jak wypowie sie odnosnie połaczenia zakładów - Tarnowa i Puław?

"Komentując Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Azotów Tarnów Kantor dodał, że dojście do połączenia Tarnowa z Puławami, według zaproponowanego planu, nie jest pewne.
...W naszej opinii w procesie przygotowywania tej transakcji nie uwzględniono wielu ryzyk, takich jak ryzyko powstania monopolisty na polskim rynku, a także popełniono liczne uchybienia, mogące rzutować na to, czy nowa emisja w formie zaproponowanej w piątek w nocy, na godziny przed walnym zgromadzeniem, w ogóle będzie mogła dojść do skutku" ...


Acron  wystosuje protest i ... jeśli my - zwykli obywatele nie zbuntujemy się przeciw działaniom polityków - zostaniemy niewolnikami we własnym kraju.REKOMENDACJAwww.promocjazdrowia.szczecin.plŹródło:
http://www.portalspozywczy.pl/mieso/wiadomosci/maczki-miesno-kostne-szybko-nie-wroca,67633.html
http://wyborcza.biz/Gieldy/1,114507,12138514,Fundusz_Idea_Premium_stracil_plynnosc_finansowa__klienci.html
http://biznes.newsweek.pl/agencja-moody-s-obnizyla-rating-13-wloskich-bankow-i-instytucji-finansowych,94104,1,1.html
http://wyborcza.pl/1,91446,12107818,Pawlak__panstwo_powinno_zaangazowac_sie_w_restrukturyzacje.html#ixzz20toq2Syy
http://www.ekonomia24.pl/artykul/787527.html
http://www.obserwatorfinansowy.pl/dispatches/nbp-oficjalne-aktywa-rezerwowe-wzrosly-w-maju-o-1-5109-mln-euro-poziom-rezerw-najwyzszy-w-historii/
http://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-japonia-wielki-protest-przeciwko-energetyce-atomowej,nId,622799
http://www.forbes.pl/artykuly/sekcje/aktualnosci-gpw/uokik--synthos-moze-przejac-za-pulawy,28735,1
http://www.wprost.pl/ar/333958/Dlaczego-Rosjanie-chca-kupic-ZA-Tarnow-Nie-chcemy-monopolu-na-polskim-rynku/
__________________________________________________________________________________                                              
                                               OŚWIADCZENIE

Oświadczam, że treści zawarte w niniejszym blogu, zawierają subiektywne
spostrzeżenia autorki , a inicjatywa Mądra Polska - Marioli Grabowskiej, nie
jest wzorowana na inicjatywach i  programach osób trzecich. Ewentualna
zbieżność nazw jest  przypadkowa.
__________________________________________________________________________________

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz