wtorek, 3 lipca 2012

Globalne i rodzime sztuczki polityków, czyli jak wodzić społeczeństwo za nos. Ludzie cara.Temat, który dzisiaj poruszam to ... temat rzeka. Żeby nie komplikować zrozumienia pewnych mechanizmów, skupimy się na kilku najważniejszych przykładach.

    Jest rok 2001, a konkretnie 19 października. Premier Leszek Miller powołuje Barbarę Piwnik na ministra sprawiedliwości. Kim jest ta pani?  Jest znaną postacią w świecie prawniczym.  Z zawodu sędzia , uznawana  za jedną z najbardziej kompetentnych osób - dokładna, sprawiedliwa, a co najbardziej znaczące w tym zawodzie - nieprzekupna. Zostaje ministrem, ale po niespełna 8 miesiącach dochodzi do jej odwołania. W czym tkwi sedno sprawy?

    Pani Piwnik przed powołaniem na ministra, prowadziła sprawę afery FOZZ. Dla wyjaśnienia przypomnę, że dotyczyła Funduszu Obsługi Zagranicznego Zadłużenia , który polegał m.in. na utworzeniu specjalnego konta, gdzie były gromadzone pieniądze. Nikt ich nie ewidencjonował, co prowadziło do kolosalnych nadużyć, w którym brały udział znane postaci ze świata polityki i biznesu.

Afery nigdy nie rozliczono, bo nominacja p. Barbary Piwnik na Ministra, sprawiła, że  zrezygnowała z prowadzenia sprawy, a jej następca zanim doprowadził do wznowienia rozpraw musiał mieć czas na zaznajomienie się z aktami sprawy.. Minęło 4,5 roku zanim doszło do kolejnych procesów. Czas działał na korzyść oskarżonych. Większość zarzutów przedawniła się, a sprawcy ogromnych nadużyć, nadal mają wpływ na naszą politykę.
Co jednak stało się z panią Piwnik? Oczywiście nikomu nie była potrzebna w rządzie, więc doprowadzono do jej medialnego zniesławienia, poprzez m.in. oskarżenia , że miała liczne układy w świecie gangsterskim. Największy udział w oczernianiu minister sprawiedliwości miał ... Jarosław Kaczyński.
Po odwołaniu Barbary Piwnik ze stanowiska Ministra sprawiedliwości, prawniczce nie pozwolono wrócić do zajmowania się sprawą FOZZ. Polityczni gangsterzy zostali... uratowani...


Rok 2003... 12-13 grudnia - dochodzi do szczytu w Brukseli, na którym ma być wypracowane wspólne stanowisko odnośnie konstytucji. Polska delegacja na czele z Leszkiem Millerem jedzie by bronić swojego stanowiska - "NICEA albo ŚMIERĆ". Pamiętacie Państwo to hasło, wypowiedziane przez Jana Rokitę? Niestety, szczyt kończy się fiaskiem. Hiszpania i Polska nie chcą się godzić na nowe warunki , w tym - na nowy sposób podziału głosów. W mediach huczy od informacji na temat Polski, która chce zniszczyć dorobek Unii .
 Kolejne wieczorne informacje mówią o  niezadowoleniu unijnych polityków. Polska  przedstawiana jest jako czarna owca wśród członków wspólnoty , dająca zły przykład dla innych krajów.
Dziennikarze poszczególnych stacji obawiają się o następny dzień,w którym media światowe nie zostawią suchej nitki na Polsce.
   
Tymczasem , poranek 14 grudnia 2003 roku wita nas zaskakująca informacją - Saddam Husajn schwytany. W niektórych wiadomościach dziennikarze sugerują, ze Husajna prawdopodobnie  schwytano wcześniej, ale Ameryka czekała na odpowiedni moment, żeby to ujawnić. Nikt już nie pisze o szczycie Unii, nikt nie wspomina hasła " Nicea albo śmierć". Oczy wszystkich krajów skierowane są na ... irakijskiego dyktatora. Sukces Amerykanów przykrył negocjacje wewnątrz unijne, które od tej pory toczyły się w ciszy, bez kamer i fleszy. Ich finał zobaczyliśmy m.in. w postaci zorganizowania referendów / dwóch/  w Irlandii ,dotyczących przyjęcia Traktatu Lizbońskiego. Po pierwszym referendum , gdzie Irlandczycy powiedzieli "nie", w tajemniczy sposób doprowadzono, do drugiego , przed którym  - znane postaci takie jak pan Buzek czy L.Wałęsa osobiście namawiali mieszkańców do głosowania na "tak".
A co w tym czasie stało się w polskiej polityce? Na scenie zabrakło ... Jana Rokity, a z jego małżonki zrobiono postać ... komiczną.
 ... Gdy więc usłyszałam z głośnika telewizora, jak Leszek Miller zwraca się na komisji śledczej do p. Ziobro słowami ..." panie Ziobro , pan jest zerem" nie miałam wątpliwości , kto gra w drużynie czarnych, a kto w białych...

    Kolejne  wydarzenia , to sprawa ACTA. Czy rzeczywiście jest tak niebezpieczne dla naszej internetowej wolności? Niekoniecznie, ale świetnie posłużyło do zakrycia sprawy Paktu Fiskalnego. Kiedy liderzy krajów członkowskich godzili się na podpisanie kolejnego dokumentu, który pozbawia ich kraje suwerenności, pociągnięto za odpowiednie sznurki. Emocje i niezadowolenie społeczeństw skierowano na ACTA, by tu dać  upust niezadowoleniu i odciągnąć od zdarzeń toczących się w Brukseli.
W poszczególnych krajach organizowano liczne demonstracje - zainteresowanie tłumu przekierowano na niezbyt ważną sprawę, by w ten sposób odwrócić uwagę od podpisywanego Paktu Fiskalnego.

    Co dzieje się dalej? To już są sprawy bieżące.
 Społeczeństwo polskie jest coraz bardziej niezadowolone z układu politycznego, który wytworzył się w kraju. Wiele osób zrozumiało, ze wojna PiS - PO służy władzy, a liderzy tych ugrupowań tak naprawdę grają do wspólnej bramki. Wielu zauważyło również powrót Leszka Millera na czołowe stanowiska w SLD. Były działacz PZPR, człowiek Moskwy, ma na swoim koncie wiele spraw, które mocno zniekształcają jego wizerunek. Do dnia dzisiejszego nie rozliczył  się z tzw. "moskiewskiej pożyczki", a teraz pojawia się na naszej scenie ponownie i bez problemu zdobywa najważniejsze funkcje w SLD... Gdy mówił o aniele, który namówił go do powrotu do polityki, zapewne miał na mysli ..." przyjaciela z Moskwy", który widzi rychły upadek układu PO-PiS i szuka następnego sprzedawczyka...

    Nie dajmy się złapać na manipulacje polityków! Nie pozwólmy by sterowali naszymi emocjami!
Elita polityczna naszego kraju wyczuwa niebezpieczeństwo, które nad nimi wisi. Dzięki pomocy kolegów z zagranicy, za wszelką cenę, chcą zmienić kierunek naszej niechęci - znaleźć nam zewnętrznego wroga.
My tymczasem powinniśmy pamiętać o jednym - nasz wróg - to ... swój wróg w postaci obecnej elity politycznej.REKOMENDACJAwww.promocjazdrowia.szczecin.pl

źródło:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Traktat_ustanawiaj%C4%85cy_Konstytucj%C4%99_dla_Europy#Szczyt_w_Brukseli
http://www.srr-partner.neostrada.pl/oie/vademecum/historia.html
http://ludzie.wprost.pl/sylwetka/Saddam-Husajn/
http://www.przeglad-tygodnik.pl/pl/artykul/niezlomna-pani-minister
http://www.aferyprawa.eu/Afery/OSKARZONY-FOZZ-28http://paradowska.blog.polityka.pl/2008/02/18/kto-sie-boi-barbary-piwnik/      -__________________________________________________________________________________________                                                 

                                                     OŚWIADCZENIE

Oświadczam, że treści zawarte w niniejszym blogu, zawierają subiektywne
spostrzeżenia autorki , a inicjatywa Mądra Polska - Marioli Grabowskiej, nie
jest wzorowana na inicjatywach i  programach osób trzecich. Ewentualna
zbieżność nazw jest  przypadkowa.

__________________________________________________________________________________________

2 komentarze:

 1. Co do Piwnik to piszesz bzdury.Odsunieto ja awansem bo "dobrze" sie spisywala.A nowy sedzia "musial" tracic czas na zapoznanie sie z aktami i o to chodzi.CZAS!I nie "wyzlacaj" baby bo nie ma zadnych podstaw ku temu!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Piwnik była gwarantem tego, że zostaną osądzeni ci, którzy grali pierwsze skrzypce w aferze związanej z FOZZ. Niestety, dała się wciągnąć w polityczną grę wierząc, że awans uzyskała dzięki swoim kompetencjom.
   Łatwo w padła w zasadzkę przygotowaną po to , by ją wyeliminować z gry - zarówno w polityce jak i w pracy zawodowej związanej z prowadzeniem sprawy FOZZ -u.

   Usuń